İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Asrın projesi ilk yolcularını Kars'a getiriyor

Tarihi Demir İpekyolu Projesi olan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi kapsamında ilk yolcular Tiflis’ten Kars’a geliyor.

Tarihi Demir İpekyolu Projesi olan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi kapsamında ilk yolcular Tiflis'ten Kars'a geliyor. Tiflis'teki tren istasyonunda incelemelerde bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve beraberindekiler, trenle Kars'a hareket etti.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Azerbaycan Ulaştırma Bakanı Cavid Gurbanov, Gürcistan İktisadi Bakanı Giorgi Gabariya, Gürcistan Demiryolu Bakanı Mamuka Baktacı ve Kars Milletvekili Selahattin Beyribey ile birlikte Tiflis'te bulunan Ahılkelek Tren İstasyonuna gitti. Ahılkelek Tren İstasyonunda BTK Demiryolu Projesinin Gürcistan ayağında yapılan çalışmaları içeren fotoğraf sergisini inceleyen Bakanlar çalışmaların kısa sürede bu kadar hızlı gitmelerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ahılkelek Tren İstasyonunu inceleyen heyet daha sonra Kars'tan kendilerini karşılamak üzere gelen trene binerek Kars'a hareket etti.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.