Başkan Karaçanta, vatandaşları duyarlı olmaya davet etti

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, son günlerde kentte yaşanan orman yangınlarına karşı vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.


11 Eylül 2017 11:31


Karaçanta, Sarıkamış’ta, meydana gelen orman yangınında belediye olarak bütün araç gereçlerini seferber ettiklerini belirtti.


Kars’ımızın nefesi olan Sarıkamış ta, meydana gelen yangınlar kendisini derinden üzdüğünü ifade eden Karaçanta, “Orman İşletme Müdürlüğü tarafından talep üzerine tüm ekiplerimiz anında Sarıkamış da meydana gelen yangına müdahale etmektedirler, vatandaşlarımızda sağ olsunlar canla başla yangın söndürme çalışmalarında itfaiye personellerine yardım ettiler vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum sağ olsunlar, Buradan tüm Kars halkına bir kez daha seslenmek istiyorum lütfen duyarlı olalım” dedi.


Karaçanta, “Ormanlar geleceğimizdir. Ormanlar, çevre, ekonomi ve topluma, hepsine aynı anda fayda sağlar. Orman idaresi sadece iklim değişikliği ile değil ayrıca su kalitesinin iyileştirilmesi, biyolojik çeşitlilik, haşere mücadele, istihdam ve turizm gibi konularda da çalışmalar yapmalı ve ormanlarımıza sahip çıkmalıyız” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KARS HAVA DURUMU
14
°
C
Az Bulutlu
 • Pazar
  Az Bulutlu
  14°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  16°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  16°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  12°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç