Kars’a yasa dışı yollarla giren 18 Afganistanlı yakalandı

Kars’a, yasa dışı yollarla giriş yapan 18 Afganistanlı bir minibüste yakayı ele verdi.


03 Ekim 2017 13:55


Kars İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerince, kaçakçılık olaylarının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda, Paşa Çayırı Yolu üzerinde durumundan şüphelenerek durdurulan bir minibüs içerisinde yapılan kontrollerde şoför haricinde Afganistan uyruklu oldukları tespit edilen ve Türkiye’ye kaçak yollardan giriş yaptığı değerlendirilen 18 Afganistanlı yakalandı.


Afganistanlıların yapılan kimlik kontrollerinde üzerlerinde her hangi bir pasaportlarının olmadığı ve kimlik ibraz edemediklerinin anlaşılması üzerine şüphelilerin Türkiye’ye yasa dışı yollardan girdikleri tespit edildi. Araç sürücüsüne TCK Madde 79 Göçmen Kaçakçılığı suçundan adli işlem yapılırken, Afganistan uyruklu 18 kişi ise gerekli yasal işlemlerin yapılabilmesi için Yabancılar Büro Amirliği’ne teslim edildi.


Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “İlimiz genelinde kaçakçılık olaylarının önlenmesine yönelik çalışmalarımız, demokratik hukuk kurallarından taviz vermeksizin geçmişte olduğu gibi bundan sonrada büyük bir hassasiyetle devam edecektir” denildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KARS HAVA DURUMU
23
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  23°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  27°C
Reklamı Geç