KAÜ’lü öğrencilere oryantasyon programı

Kafkas Üniversitesi’nde Yükseköğrenime yeni başlayan öğrenciler için oryantasyon programı düzenleniyor.

KAÜ’lü öğrencilere oryantasyon programı

28 Eylül 2017 13:17


Kafkas Üniversitesi, yeni kayıt yaptıran öğrencilerin uyum sürecini kolaylaştırmak amacıyla 11 Fakülte, 3 Yüksekokul, 1 Konservatuvar ve 9 Meslek Yüksekokul 1.sınıf öğrencilerine yönelik 25 Eylül-04 Ekim tarihleri arasında Oryantasyon Programı gerçekleştiriyor.


Kafkas Üniversitesi Akademik birim yöneticileri, görev yaptıkları Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarıyla ilgili öğrencilere bilgilendirmelerde bulunuyor. Üniversite yönetimi, Oryantasyon Programının öğrencileri, Kafkas Üniversitesine ve Kars şehrine alışma ve uyum konusunda büyük kolaylıklar sağlayacağını ifade ettiler.


Her fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları için ayrı ayrı sunuların gerçekleştirildiği programlarda; Kafkas Üniversite ile ilgili genel bilgiler, eğitim-öğretim süreçleri, öğrenci değişim programları, disiplin yönetmeliği, kredi-burs ve barınma işlemleri ile kütüphane, sağlık, kültür ve spor hizmetleri hakkında önemli bilgiler aktarılıyor.


Kafkas Üniversitesi’nin projelerinin de paylaşıldığı programda ulaşım imkânları ve Kars İlinin tanıtımıyla ilgili bilgiler aktarılarak yeni öğrencilerin, Kafkas Üniversitesi ve şehre kolay uyum sağlamaları amaçlanıyor.


Program sonunda yeni öğrencilere Kampüs alanı ve Şehir merkezi gezdirilerek şehir turu yapılıyor. Ayrıca Oryantasyon Programı kapsamında bugün saat 16.00’da Üniversite Müzik Topluluğu, öğrenciler için bir konser programı gerçekleştirecek. Programa tüm Kafkas Üniversitesi öğrencileri davet edildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KARS HAVA DURUMU
30
°
C
Çok Bulutlu
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  30°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  24°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  24°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  25°C
Reklamı Geç