Rektör Özcan özeleştiri yaptı!

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme ilişkin konuları konuştu. Rektör Özcan,…

Rektör Özcan özeleştiri yaptı!

30 Kasım 2016 17:12

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme ilişkin konuları konuştu. Rektör Özcan, bir de özeleştiri yaptı.
Kars’ın önemli fırsatlar yakaladığı bir döneme girdiğine dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Sami Özcan, “Bölgemiz, ilimiz ve serhat şehrimiz Kars önemli bir fırsatları yakalayabileceği bir dönemi yaşamakta. Bölge’nin bir evladı olan Sayın Ahmet Arslan’ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olması ve şehrimizin cazibe merkezi olarak ele alınması önemli fırsatlar doğurmuştur” dedi.
“BİZ BOŞ LAF ÜRETİYORUZ. SOKAKTA DEDİKODU YAPIYORUZ, ONDAN SONRA DİYORUZ Kİ KARS’A YATIRIM NİYE GELMİYOR?”
Kurumlar olarak bu fırsatın içini doldurabilirsek bir anlam ifade edecektir. Kurumlarımız önemli projelerle Sayın Bakanımıza giderlerse bu fırsatın içini doldurabileceğimizi düşünüyorum diyen Özcan, “Biz Kafkas Üniversitesi olarak oluşturduğumuz ekiplerle çalışmalar başlattık. Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’ın üniversitemize olan ilgi ve desteğinin yanı sıra milletvekilimiz Sayın Selahattin Beyribey ve Valimiz Sayın Rahmi Doğan’ın da üniversitemize önemli destekleri olmaktadır. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Hepimizin geçmişe göre daha fazla çalışması daha fazla üretmesi ve daha dikkatli olması gereken bir dönemden geçmekteyiz. Bu bilinçle çalışmaktayız. Ama şimdi biz boş laf üretiyoruz. Sokakta dedikodu yapıyoruz, ondan sonra diyoruz ki Kars’a yatırım niye gelmiyor? Kars kalkınmıyor gibi şeyler diyoruz. Biz hepimiz sadece üniversite değil, herkes üzerine düşeni yapması gerekir. O zaman siyasi büyüklerimizden destek gelmezse o zaman eleştireceğiz” diye konuştu.
“Yıkmak çok kolay ve basittir”
KAÜ Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, yapı eleştirilere her zaman açık olduklarını belirtti. Kentte görev yağan basın mensuplarından da kendilerine destek isteyen Özcan, “Yapıcı eleştiriler yapan arkadaşlarımız var. Yıkmak çok kolaydır, çok basittir. Ama o şeyi yapmak, yürütmek bizim şartlarımız belli, ülkemizin içinde bulunduğu durum belli. Dört bir tarafımız bizim tökezlememizi, düşmemizi bekleyenlerle dolu. Dolayısıyla Kars’ın da şartları belli. İşte hastanenin şartları belli, üniversitenin şartları belli. Dolayısıyla daha yapıcı olursak, daha güzel şeyler olabilir” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KARS HAVA DURUMU
8
°
C
Sisli
 • Cumartesi
  Sisli
  8°C
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  9°C
 • Pazartesi
  Hafif Yağmurlu
  9°C
 • Salı
  Karla Karışık Yağmurlu
  8°C
KARS NAMAZ VAKİTLERİ
 • 25 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 24 Mart 2017
 • Cuma
 • İmsak :04:16
 • Güneş :05:57
 • Öğle :12:25
 • İkindi :15:54
 • Akşam :18:31
 • Yatsı :20:02
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.