Sarıkamış’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 97. yıldönümü kutlanıldı

Sarıkamış’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97.

Sarıkamış’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 97. yıldönümü kutlanıldı

29 Eylül 2017 16:09

Yıl dönümü törenle kutlandı.


Sarıkamış Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören, Atatürk anıtına çelenk konulması saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.


Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Türk milleti bugün bu kutsal topraklarda hür, başı dik ve gururla yaşıyorsa bu 97 yıl önce Sarıkamış’ta Çanakkale’de Anafartalar’da vatanı için canını kanını veren aziz şehitler ve gaziler sayesinde olduğunu söyledi.


Toksoy, “Sarıkamış tarihi, Türk tarihinin en hüzünlü en dramatik bölümüdür. Şahadet şerbetini içmek için ölüme adım adım yürüyen Türk yiğitlerinin var oluş destanıdır. Sarıkamış cesaretin, kararlılığın, azmin, emre itaatin çelikleşmiş ifadesidir. Sarıkamış vatanın, bayrağın, toprağın, kanın, namusun, şerefin, mürekkep olduğu ulvileştiği yerdir ve Sarıkamış Şehitlerinin buluştuğu, meleklerin uçuştuğu, nurun arşa ulaştığı kutsi bir mekandır. Sarıkamış bu yüzden bana göre acıdır, özlemdir, duyarlılıktır, dirayettir, cesarettir, yiğitliktir” dedi.


Sarıkamış düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümü münasebetiyle Kazım Karabekir Paşa Camisi’nde şehitler için mevlit okutuldu. Kurtuluş Programı akşam halk konseri ve havai fişek gösterileri ile devam edecek.


Törene Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, 9. Tugay Komutanı Piyade Albay Bilgin Çetinbağ, Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, daire amirleri, askeri erkan, siyasi Parti ve STK Temsilcileri, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KARS HAVA DURUMU
17
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  Sağnak Yağışlı
  17°C
 • Pazar
  Yağmurlu
  13°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  13°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  15°C
Reklamı Geç