Cide’de çiftçilere ceviz fidanı dağıtıldı

Cide Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından aşılı ve tüplü olarak bin 700 adet fernor ve fernette tipi ceviz fidanı, çiftçilere…

Cide’de çiftçilere ceviz fidanı dağıtıldı

01 Aralık 2016 14:53

Cide Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından aşılı ve tüplü olarak bin 700 adet fernor ve fernette tipi ceviz fidanı, çiftçilere dağıtıldı.
Cide Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından başlatılan kampanya kapsamında bin 700 adet fernor ve fernette tipi ceviz fidanı ile 500 adet elma, 200 adet kiraz ve 100 adet armut fidanı, çiftçilere dağıtıldı. Cide Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile Cide Orman İşletme Müdürlüğü arasında 31 Ağustos’ta imzalanan protokolde Kastamonu’da Ceviz ve Badem Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi hayata geçirilerek çiftçilerin talepleri alınmıştı.
Ayrıca Kastamonu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan “Kastamonu İli Ceviz ve Badem Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi” kapsamında Çatalzeytin ilçesinde de çiftçilere 500 adet aşılı tüplü ceviz fidanı dağıtıldı.
Cide ve Çatalzeytin’de çiftçilere yönelik ayrıca teknik personel tarafından ceviz fidanı dikim teknikleri anlatıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KASTAMONU HAVA DURUMU
26
°
C
Yer Yer Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  24°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  24°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  23°C
Reklamı Geç