Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Suriyeli ve Türk çocukları kaynaştırıyor

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Suriyeli ve Türk çocukları kaynaştırmak için ve akran eğitimi vasıtasıyla Suriyeli çocuklara Türk örf ve adetlerini öğretmen için piknik etkinliği düzenledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Suriyeli ve Türk çocukları kaynaştırıyor

14 Eylül 2017 12:44Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, UNICEF ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ortaklığında, 81 ilde düzenlenen ‘Sosyal Uyum Adaptasyon Programı’ kapsamında, Suriyeli ve Türk yaklaşık 60 çocuğu bir araya getirdi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen etkinliğe İl Müdürü Nevzat Özer, birim müdürleri, Çocuk Hakları İl Komitesi üyeleri, çok sayıda Suriyeli ve Türk öğrenci katıldı. Etkinlikle ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü Özer, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan’ın talimatları ile UNICEF ortaklığında düzenlenen programların benzerlerinin 81 ilde yapıldığını belirtti. Söz konusu programlardaki amacın Suriyeli öğrencilerin uyumunu kolaylaştırmak olduğunu kaydeden İl Müdürü Özer, “Bu etkinliklerle amacımız Suriyeli ve Türk öğrencileri kaynaştırmak, ayrıca kendi örf ve adetlerimizle toplumsal kurallarımız akran eğitimi vasıtasıyla Suriyeli çocuklarımıza aktarılmaktadır. Ayrıca okullar açılmadan önce çocuklarımızın moral ve motivasyonlarının artırılmasına yönelik piknik düzenlenecektir. Bu etkinliğimiz programımızın üçüncü ayağını oluşturmaktadır, bundan sonraki süreçte de buna benzer etkinlikler yapılacaktır” dedi.
İl Müdürü Özeri, konuşmasının ardından, etkinliğe katılan öğrencilere, içerisinde kırtasiye malzemeleri bulunan okul çantaları dağıttı. Ardından öğrenciler, Çocuk Hakları İl Komitesi üyeleri ve yetkililerle birlikte Kıranardı Mesire Alanında düzenlenen pikniğe katıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KAYSERİ HAVA DURUMU
13
°
C
Çok Bulutlu
 • Salı
  Çok Bulutlu
  13°C
 • Çarşamba
  Hafif Yağmurlu
  13°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  13°C
 • Cuma
  Hafif Yağmurlu
  14°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç