Bisiklet Spor Otoriterlerinden Erciyes Yüksek İrtifa Bisiklet Kamplarına tam not

Dünya çapında uygunluğu tespit edilen Erciyes’in global çapta tanıtımının gerçekleştirilmesi amacıyla düzenlenen yerinde tanıtım gezileri devam ediyor.

Bisiklet Spor Otoriterlerinden Erciyes Yüksek İrtifa Bisiklet Kamplarına tam not

09 Kasım 2017 10:12


Kayseri Erciyes A.Ş. ve Oran Kalkınma Ajansı iş birliği ile yürütülen tanıtım gezileri programının ikincisine; İtalya, Rusya, Romanya, Ukrayna, Macaristan, Sırbistan, Finlandiya, Polonya, Malezya, Suudi Arabistan, İran, Kazakistan’dan bisiklet federasyon başkanları, kulüp yöneticileri, takım antrenörleri, bisiklet dergi editörleri gibi profesyoneller katıldı.


Nisan - Ekim ayları arasında yabancı bisiklet takımlarının yüksek irtifa kamplarını Erciyes’te yapmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen gezi ile bisiklet profesyonellerine ilk olarak Erciyes Turizm Merkezinin sahip olduğu imkânlar konusunda sunumlar yapıldı ve tesisler gezdirildi. Profesyoneller Erciyes ve çevresinde bulunan antrenman güzergâhlarını, asfalt yolların çeşitliliği ile kalitesini, konaklama tesislerini, bölgenin tarihi ve tabi güzelliklerini gezerek tam not verdi.


Erciyes’in bisiklet kampları açısından dünyanın diğer dağlardaki kamp merkezlerinden her konuda çok daha avantajlı ve verimli olduğunu belirten spor adamları, kendilerinin bu tarz bilgilendirme gezileri vesilesiyle Erciyes’i tanımalarının çok isabetli olduğunu vurguladı. Katılımcılar, “Tüm dünyadaki bisiklet takımları şimdiye kadar ya İtalya-Livingo veya İspanya-Tenerrife Dağı’nda kamp yapıyordu ve buralarda birçok problemle karşılaşıyorduk. Erciyes ve çevresi teknik, sportif ve turistik manada çok zengin bir bölge ve bizim için mükemmel bir yer; ayrıca kamp maliyetleri de oldukça uygun.Takımlarımızı gelecek ilkbahardan itibaren Erciyes’e antrenmana getireceğiz ve eminiz ki burası duyuldukça tüm dünyadaki takımlar tarafından keşfedilecek bir lokasyon” ifadelerinde bulundu.


Bu konu hakkında bir açıklama yapan Kayseri Erciyes A.Ş. Yön.Krl.Bşk. Dr.Murat Cahid Cıngı ise, “Erciyes Yüksek İrtifa Bisiklet Kampları’na, profesyonel bisiklet takımlarını getirmek için başlattığımız bu tanıtım atağı ile çok pozitif geri dönüşler alıyoruz.Üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz yerinde bilgilendirme gezisinde, dünyanın dört bir yanından önemli ülkelerin bisiklet takımlarını ve spor adamlarını ağırladık ve kendileri Dağımız’a oldukça ilgi gösterdiler. Şimdiye kadar 40 kadar ülkenin uluslararası bisiklet takımlarını davet edip Erciyes’i tanıttık ve bu turlara ilkbaharla birlikte tekrar devam edeceğiz. Bütün hedefimiz Erciyes’i dört mevsim şehrimize katkı sağlayacak bir sportif merkez haline getirmek. Bu bilgilendirme turları vasıtasıyla önümüzdeki yıllarda Erciyes global bisiklet takımlarının kamp yaptığı bir merkez olarak ön plana çıkacak” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KAYSERİ HAVA DURUMU
31
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  34°C
Reklamı Geç