İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

FETÖ'den tutuklu üniversite öğrencilerine by lock cezaları

Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü’nün kendi aralarında haberleştikleri gizli iletişim ağı by lock programını kullandıkları iddiasıyla tutuklu yargılanan iki üniversite öğrencisine ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün kendi aralarında haberleştikleri gizli iletişim ağı by lock programını kullandıkları iddiasıyla tutuklu yargılanan iki üniversite öğrencisine ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.


Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tek tek ayrı dosyalarda görülen davada tutuklu yargılanan sanıklar G.S. ile B.T. ve avukatları hazır bulundu.


Tutuklu kadın sanık G.S. by lock programını indirmediğini ve kullanmadığını iddia ederek beraatını istedi. Diğer tutuklu kadın sanık B.T. ise “12 yıldır aynı hattımı kullanırım. Teknik bir sorun olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle o programı indirmedim, kullanmadım. Terör örgütünün hiçbir zaman içerisinde bulunmadım” dedi.


Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanıklar G.S. ve B.T.'ye ‘silahlı terör örgütü üyesi olma' suçundan ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırılmalarına, tutuklu geçirdikleri süre göz önünde bulundurularak tahliyelerine karar verdi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.