"Kayserili Her Fırsatta ve Her Şekilde Kazançlı Çıkar"


19 Ekim 2016 14:38

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Kayseri’ye gelen Slovenya’nın Ankara Büyükelçisi İgor Jukic Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Konuk Büyükelçi, Kayseri’nin kendi yatırımcı ruhu ile başarılı olan bir şehir olduğunu belirtti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Slovenya Büyükelçisi İgor Jukic ile bir süre görüştü. Konuk Büyükelçiye Kayseri hakkında bilgi veren Başkan Çelik, Kayseri’nin 6 bin yıllık tarihe sahip bir şehir olduğunu söyledi. Kayseri’nin bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığını ifade eden Başkan Çelik, Cumhuriyet Meydanı’nda etrafa bakıldığı takdirde 6 bin yıllık tarihi görmenin mümkün olduğunu belirtti. Kayseri’nin sınır veya liman şehri olmadığını, yer altı zenginliğinin bulunmadığını ve zengin tarım alanlarına sahip olmadığını vurgulayan Başkan Çelik, bu nedenle Kayserilinin ticaretle ilgilendiğini söyledi. Kültepe’deki kazılarda dünyanın ilk fuar merkezi, ilk ortaklık anlaşması ilk şirket kuruluşuyla ilgili tabletlerin çıktığını da hatırlatan Başkan Mustafa Çelik, "Genlerimize ticaret işlenmiş durumda" dedi.
Slovenya Büyükelçisi İgor Jukic de karşılıklı ilişkilerle özellikle Slovenya’nın Maribor şehri ile Kayseri’nin potansiyellerini değerlendirmek gerektiğini belirtti. Konuşmasında Kayseri ile ilgili dikkat çekici tespitlerde bulunan Jukic, "Kayseri’nin İstanbul, Ankara gibi büyük bir şehir olmadığını biliyorum; ancak Kayseri’nin bu zorlu coğrafyada kendi girişimci ruhu ve kendi yatırımcı ruhu ile ayakta kaldığı ve çok başarılı olduğu anekdotlarını çok duydum. Ayrıca Kayserilinin her fırsatta kazandığını ve her şekilde kazanacağını da bilerek geldim" diye konuştu. Konuk Büyükelçi, Slovenya ve Kayseri arsında başta kayak turizmi olmak üzere farklı alanlarda ilişkileri geliştirmek istediklerini de sözlerine ekledi.
Ziyarette daha sonra özellikle Erciyes Kış Turizm Merkezi konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KAYSERİ HAVA DURUMU
10
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  10°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  12°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  12°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  12°C
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com