Kayso Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi:

Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Mustafa Kemal Atatürk’ün 79’uncu ölüm yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79’uncu yılında saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Kayso Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi:

09 Kasım 2017 16:13


Başkan Büyüksimitci yaptığı açıklamada; “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, bütün yaşamını milletinin yükselmesine adamış, büyük bir komutan ve liderdi. Bizlere, bıraktığı en büyük eseri Cumhuriyeti ileri götürmek, tarihe ve O’na karşı en büyük sorumluluğumuz ve görevimizdir. Bizler de, O’nu anlayarak, O’nun çizdiği muasır medeniyet yolunda hiç durmadan ve yorulmadan yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.


Dönemin en önemli sanayi tesislerinin Atatürk tarafından Kayseri’de kurulduğuna dikkat çeken Başkan Büyüksimitci, “Atatürk Cumhuriyetin ilk yıllarında Kayseri’de kurdurduğu, dönemin en önemli sanayi tesisleriyle günümüz sanayisinin temelini atmış, sanayicilerimizin ufkunu aydınlatmıştır. Bugün bize düşen, sanayimizi gelişmiş ülkeler sevisine çıkarmak ve gelecek nesillere refah düzeyi yüksek bir ülke bırakmaktır. Türkiye’mizin aydınlık geleceğine olan inancımız tamdır. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ölümünün 79’uncu yılında Kayseri Sanayi Odası olarak bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KAYSERİ HAVA DURUMU
29
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  29°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  33°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  33°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  34°C
Reklamı Geç