İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

KESOB'da 834 adet konutun kurasını çekilecek

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) tarafından üyelere yönelik yaptırılan 834 konutun kurası Cumartesi günü çekilecek.

KESOB Başkanı Ahmet Övüç, “İyi bir sanayi sitesi yaparak finalimizi yapacağız” dedi.


KESOB Başkanı Ahmet Övüç, birlik tarafından yaptırılan 834 konutun kat kurasının Cumartesi günü çekileceğini söyledi. Övüç, “Esnaf ve sanatkar ile yanında çalıştırdıkları arkadaşlarımızdan konutu olmayanlara konut yaptırmak üzere yola çıktık. “Dünyada mekan, ahirette iman” demişler. Biz göreve geleli yaklaşık 3 buçuk sene oldu. 3 buçuk senedir yapmış olduğumuz hizmetlerin yavaş yavaş ürünü de ortaya çıkmaya başladı. Allah nasip ederse Cumartesi günü saat 11'de hak sahiplerinin konutlarını kura ile belirleyeceğiz. Cumartesi günü hak sahiplerine bu konutları dağıtacağız. Bu vesile ile çok mutluyuz. Konutu olmayan arkadaşlarımıza konut dağıtıyoruz. İşi olmayan arkadaşlarımıza da burada bir iş çıkarmak için çalışıyoruz. Hem istihdam sağlamak hem de devletimize katma değer oluşturmuş olacağız. Kura törenine bütün hak sahiplerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


Birlik olarak yaptıkları hizmetlerin bitmeyeceğini kaydeden Başkan Övüç, “Bizim hizmetlerimizde bunlarla bitmiyor. Çok yakın bir zamanda yine 832 tane konutumuzun planlaması yapıldı. Maliyet ve planların incelenmesi için İstanbul'a gönderildi. Bu inceleme ve maliyet hesapları da çıktıktan sonra ihaleye çıkılacak ve konut veremediğimiz arkadaşlarımızı da bu sayede konut sahibi yapacağız. Arsa tedarik edebildiğimiz kadar da bundan sonra da esnaf ve sanatkarlarımızın konut ihtiyaçlarını gidermek için inşallah çaba sarf edeceğiz. Genel kurulda verdiğimiz sözlerin büyük bir bölümünü yerine getirdik. İyi bir sanayi sitesi yaparak burada finalimizi yapmak istiyoruz” diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.