Kocasinan Akademi Tiyatro Kulübü eğitimleri devam ediyor

Kocasinan Belediyesi tarafından, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirilmesi amacıyla kurulan ‘Kocasinan Akademi Tiyatro Kulübü’nün yaz dönemi tiyatro eğitimleri devam ediyor.

Kocasinan Akademi Tiyatro Kulübü eğitimleri devam ediyor

18 Temmuz 2017 12:19


Kültürel ve sanatsal etkinlikleri ile Kayseri’nin sosyal hayatına zenginlik katan Kocasinan Belediyesi, tiyatro kulübüyle genç yetenekleri tiyatro sahnesine kazandırıyor. Kocasinan Belediyesi, bu kapsamda 8-11 ve 12-15 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere, semt konaklarında tiyatro eğitimi veriyor. Eğitim içeriğinde; ses ve diksiyon, sahne eğitimi ve serbest oyunlar yer alıyor. Kursiyerler, doğaçlama, oyunculuk, ses ve beden kategorisinde; Yönetmen Sami Ekici karşısında yeteneklerini sergiliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar Kocasinan’ı kültür ve sanat ilçesi haline dönüştürdüklerini vurgulayarak, “Tiyatroda ‘Sinan ve Sinem’ karakteriyle vatan sevgisi, millet ve bayrak bilincini, geleceğin teminatı olan çocuklara ve gençlere aktarıyoruz. Tiyatro kulübünde kursiyerler, yaz dönemini tiyatro eğitimi alarak geçiriyor. Böylelikle eğitimler sayesinde çocukların ve gençlerin, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlıyoruz. Emek harcayan tiyatro kulübü ekibimize teşekkür ediyorum. Kulübümüz ile Kocasinan’ın sosyal ve kültürel hayatına zenginlik katmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


Tiyatro eğitimi; 12-15 yaş aralığındakigençler için Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günü saat 14:00-17:00’de Yeni Mahalle Semt Konağı’nda, 8-11 yaş aralığındaki çocuklar için ise saat 09:00-12:00 arasında Salı günü Kayabaşı, Çarşamba Günü Mimarsinan, Perşembe Günü Mevlana, Cuma Ziya Gökalp ve Cumartesi günü ise Yeni Mahalle Semt Konağı’nda devam ediyor.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KAYSERİ HAVA DURUMU
27
°
C
Yer Yer Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  25°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  25°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
Reklamı Geç