İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sınıf arkadaşının videosunu çekip taciz ve şantajda bulunan 3 liseliye hapis cezası

Kayseri’de aynı sınıfta okuyan kız arkadaşına şantaj ve tacizde bulundukları iddiasıyla tutuksuz yargılanan 3 lise öğrencisine ayrı ayrı hapis cezaları verildi.

Kayseri'de aynı sınıfta okuyan kız arkadaşına şantaj ve tacizde bulundukları iddiasıyla tutuksuz yargılanan 3 lise öğrencisine ayrı ayrı hapis cezaları verildi.


Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kapalı görülen davada tutuksuz sanıklar M.C.Ş.(17), O.K.(15) ile M.Y.(15) ve mağdur B.Ş. (15) mahkeme salonunda hazır bulundu.


10 Kasım'da bir lisede meydana gelen olayda iddiaya göre, B.Ş. isimli kız öğrenciyi başka sınıftan bir öğrenci ile uygunsuz vaziyette gören ve o anları kameraya çeken 3 lise öğrencisi, bu görüntüyü kızın ailesine göstermekle tehdit ederek cinsel tacizde bulundu. Okul yetkilileri video ve görüntülere el koyarak, mahkemeye başvuruda bulundu.


Mağdur B.Ş, mahkemede sanıklardan şikayetçi olduğunu belirtirken, sanıklar üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmediler.


Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonucu 'şantaj' ve 'taciz' suçlarından M.Ş.'ye 3 yıl 9 ay, O.K. ve M.Y.'ye de ayrı aryı 2 yıl 9 ay hapis cezası verdi. Sanık öğrencilere verilen cezaların hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.