TDP Şube Müdürlüğü ilkokul öğrencilerine trafiği anlattı

TDP Şube Müdürlüğü ilkokul öğrencilerine trafiği anlattı

30 Kasım 2016 08:59

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü ekipleri, ’Trafikte Eğitimli Çocuklar’ Projesi kapsamında Birlik Mensucat İlkokulunda öğrencilere trafik eğitimi verdi. Maskot ’Güven’ abide çocuklara trafikle alakalı boyama kitapları dağıttı.
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü TDP Şube Müdürlüğü ekipleri, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında koordine edilen Trafikte Eğitimli Çocuklar Projesi kapsamında Birlik Mensucat İlkokulunda öğrenciler ile buluştu. Proje kapsamında ilkokul öğrencilerine slaytlar eşliğinde trafikte dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgiler veren ekipler, çocukları hem bilgilendirdi hem de eğlendirdi. TDP’nin maskotu olan Güven abide, öğrencilere hediyeler dağıttı.
Proje hakkında bilgiler veren TDP Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Murat Kalpakçı, “Öğrencilere yönelik Trafikte Eğitimli Çocuklar Projesi’ni yürütüyoruz. Bu proje kapsamında çocuklarımıza basit trafik kuralları ve günlük hayatta alınabilecek basit güvenlik önlemlerini anlatarak güvenli bir toplumun geleceğini inşa etmeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın büyüklerine örnek olması açısından emniyet kemerinin önemine özellikle vurgu yapıyoruz. Çünkü bu küçükken elde edilen bir alışkanlıktır. Küçükken edinilen alışkanlıklar kişilerin geleceğine yönelik olumlu katkıları oluyor. Bunların yanında çocukların okullarına geliş ve gidişlerinde alması gereken önlemler toplumumuz için çok önemlidir. Bu konuya özellikle eğiliyoruz. Programın devamında da çocuklarımıza anlattıklarımızın pekiştirilmesi için boyama kitabı yaptırdık ve bu basit trafik kurallarını boyayarak daha iyi öğrenmeleri açısından önemli buluyoruz. Toplumumuzda çocuklarımıza bir maalesef bir polis korkusu oluşturuluyor. Ebeveynlerimiz çocuklarımızı polis ile korkutma yoluna gidiyorlar. Bunu yenme açısında da yapmış olduğumuz bu proje gayet olumlu sonuçlar doğuruyor." diye konuştu.
(AG-SK)YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KAYSERİ HAVA DURUMU
1
°
C
Sisli
 • Perşembe
  Sisli
  1°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  5°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  5°C
 • Pazar
  Sisli
  6°C
Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatlar
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Elektronik Sigara Modelleri
İndirimli Elektronik Sigara
www.elektroniksigara.ist

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
Gatete Tirajları
Günlük ve gerçek
Gazete Tirajlarına
ulaşmanın yolu!
www.gazetetirajlari.com
Reklamı Geç