TDP Şube Müdürlüğü ilkokul öğrencilerine trafiği anlattı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü ekipleri, ’Trafikte Eğitimli Çocuklar’ Projesi kapsamında Birlik Mensucat…

TDP Şube Müdürlüğü ilkokul öğrencilerine trafiği anlattı

30 Kasım 2016 08:59

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü ekipleri, ’Trafikte Eğitimli Çocuklar’ Projesi kapsamında Birlik Mensucat İlkokulunda öğrencilere trafik eğitimi verdi. Maskot ’Güven’ abide çocuklara trafikle alakalı boyama kitapları dağıttı.
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü TDP Şube Müdürlüğü ekipleri, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında koordine edilen Trafikte Eğitimli Çocuklar Projesi kapsamında Birlik Mensucat İlkokulunda öğrenciler ile buluştu. Proje kapsamında ilkokul öğrencilerine slaytlar eşliğinde trafikte dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgiler veren ekipler, çocukları hem bilgilendirdi hem de eğlendirdi. TDP’nin maskotu olan Güven abide, öğrencilere hediyeler dağıttı.
Proje hakkında bilgiler veren TDP Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Murat Kalpakçı, “Öğrencilere yönelik Trafikte Eğitimli Çocuklar Projesi’ni yürütüyoruz. Bu proje kapsamında çocuklarımıza basit trafik kuralları ve günlük hayatta alınabilecek basit güvenlik önlemlerini anlatarak güvenli bir toplumun geleceğini inşa etmeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın büyüklerine örnek olması açısından emniyet kemerinin önemine özellikle vurgu yapıyoruz. Çünkü bu küçükken elde edilen bir alışkanlıktır. Küçükken edinilen alışkanlıklar kişilerin geleceğine yönelik olumlu katkıları oluyor. Bunların yanında çocukların okullarına geliş ve gidişlerinde alması gereken önlemler toplumumuz için çok önemlidir. Bu konuya özellikle eğiliyoruz. Programın devamında da çocuklarımıza anlattıklarımızın pekiştirilmesi için boyama kitabı yaptırdık ve bu basit trafik kurallarını boyayarak daha iyi öğrenmeleri açısından önemli buluyoruz. Toplumumuzda çocuklarımıza bir maalesef bir polis korkusu oluşturuluyor. Ebeveynlerimiz çocuklarımızı polis ile korkutma yoluna gidiyorlar. Bunu yenme açısında da yapmış olduğumuz bu proje gayet olumlu sonuçlar doğuruyor." diye konuştu.
(AG-SK)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KAYSERİ HAVA DURUMU
27
°
C
Çok Bulutlu
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  27°C
 • Cuma
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
Reklamı Geç