TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu:

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, “Ülkemize güveniyoruz ve hükümetimizin arkasındayız.”…

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu:

19 Ekim 2016 16:27

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, “Ülkemize güveniyoruz ve hükümetimizin arkasındayız.” dedi.
TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, düzenlediği basın toplantısında federasyon çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 24 bin yüz iş insanı 40 bin şirketi temsil ettiklerini dile getiren Kadooğlu, “TÜRKONFED bünyesinde hem sektörel hem bölgesel hem iş kadınları derneklerini hem iş adamları derneklerini barındıran bir yapı. Türkiye genelinde ciddi bir yapılanması olan 26 tane kalkınma ajansını referans alarak Türkiye’nin 26 bölgesinde federasyonlar kurma projesiyle yola çıkan bir yapıdır. Bugün geldiğimiz noktada 24 tane federasyon, 186 tane dernek, 24 bin 100 iş insanı, 40 bin şirketi temsil ediyoruz. TÜRKONFED, Türkiye’deki kurumsal vergini yüzde 86’sını gerçekleştiren bir yapıdır. 7 milyon kişi istihdam yaratan TÜRKONFED üyeleridir. 75 milyar dolar ihracat yapan bir yapıya sahibiz. TÜRKONFED’in en büyük özelliklerinden bir tanesi de Türkiye’nin en büyük holdingleri de üyemiz, Kayseri’deki küçük bir kobi de üyemiz. Bir Türkiye’yi temsil ediyoruz. Herkesi bünyemizde barındırıyoruz ama hepimizin ortak bir amacı var. Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü, kalkınması, kaliteli ve sürdürülebilir kalkınmasına etki etmektir. Bu toplulukta 39 kişilik yönetim kurulumuz var. Buradaki amaç direk sahada olup bitenleri konfederasyon masasına getirebilmektir.” diye konuştu.
“Hükümetimizin yanındayız”
Ülkenin zorlu bir süreçten geçtiğini ve milli bir mesele olduğu için hükümete tam destek verdiklerini ifade eden Tarkan Kadooğlu, “Hepinizin bildiği ülkemiz çok çetin bir süreçten geçiyor. 15 Temmuz’dan sonra hepimizin yeni bir dünya, yeni bir Türkiye ile karşılaşmış bulunmaktayız. Bizler iş dünyası olarak ne yapmamız gerekiyorsa dimdik ayakta durarak Türkiye’nin güçlü olduğunu anlatmaya çalıştık. Bu süreçte hükümetimiz de ekonomik anlamda çok hızlı refleksler aldı. TÜKONFED olarak da bunun arkasında olduğumuzu ve desteklediğimizi beyan ettik. Tabi çok ciddi bir olay geçirdik ama Pazartesi günü işimizin başındaydık. Hepimiz malımızdan, mülkümüzden vererek ülkede dalgalanma olmasın diye çalışmalar yaptık. Ve bugün geldiğimiz noktada bu kadar badirelere rağmen gene ayaktayız. Biz ülkemize güveniyoruz, ülkemizin geleceğine güveniyoruz. Hükümetimizin arkasında duracağız, bugün milli bir mesele söz konusudur. Hangi düşüncede olursak olalım, bu ülkenin menfaatleri olduğu zaman hepimiz bir yumruk olmak zorundayız.” dedi.
“Türkiye kesinlikle Avrupa Birliği’ne girmeli”
Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girme konusunda taraf olduklarını ve kriterleri yerine getirmenin en büyük arzu olması gerektiğini vurgulayan TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kaldooğlu, “Türkiye’nin Avrupa Birliği konusunda tarafız. Kesinlikle Türkiye’nin Avrupa Birliği kriterlerini yerine getirmesi lazım. Avrupa Birliği’ne girmek bizim en büyük arzumuz olması lazım. Ama Avrupa Birliği’ne elimizde olmayan nedenlerden dolayı giremiyorsak o kriterleri biz kendi içimizde insanı olarak, yaşam standartları olarak da ihtiyacımız olduğuna inanıyoruz. Onun için bizim bu kriterlere kendimizi uydurmamız gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KAYSERİ HAVA DURUMU
13
°
C
Hafis Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  Hafis Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Cumartesi
  Hafis Sağnak Yağışlı
  14°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  14°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  14°C
KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
 • 2 RECEB 1438
 • 30 Mart 2017
 • Perşembe
 • İmsak :04:39
 • Güneş :06:18
 • Öğle :12:53
 • İkindi :16:27
 • Akşam :19:07
 • Yatsı :20:36
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.