Ziraat Bankasında altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası işlemleri başladı

Hazine Müsteşarlığı tarafından, yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla başlatılan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası işlemleri Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilecek.


06 Ekim 2017 14:21


Konuyla ilgili olarak TC Ziraat Bankası AŞ Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası alacak müşterilerin, yastık altında duran altınlarını kayıp - çalınma riski olmadan, devlet güvencesinde yatırıma dönüştürme imkanı olacağı ve böylece ülke ekonomisine de önemli miktarda kaynak oluşturulacağı ifade edildi. Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası alacak müşterilerin, vade süresince 6 ayda 1 net yüzde 1.20, yıllık ise yüzde 2.40 gelir elde edilecekleri belirtildi.


İşlemlerin tamamen devlet garantisine ve hiçbir masraf alınmadan yapılacağı Ziraat Bankası şubeleri ve işlem tarihleri şu şekilde:


Develi Şubesi 09-11 Ekim, Talas Şubesi 12-13 Ekim, Melikgazi Şubesi 16-20 Ekim, Kocasinan Şubesi 16-20 Ekim, Melikgazi Erciyes Şubesi 23-27 Ekim tarihleri arasında.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KAYSERİ HAVA DURUMU
29
°
C
Az Bulutlu
 • Salı
  Az Bulutlu
  29°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç