15 Temmuz anısına mücadele edecekler

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Kırıkkale Şubesi tarafından düzenlenen futbol turnuvasında katılımcı ekipler, 15 Temmuz’da kazanılan millet zaferinin anısına mücadele edecek.

15 Temmuz anısına mücadele edecekler

26 Eylül 2017 09:05


15 Temmuz Tüm Şehit ve Gazileri Anma Futbol Turnuvası’nın açılışı Etiler Mahallesi’nde bulunan bir futbol sahasında yapıldı. Turnuvanın açılış vuruşunu Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz yaptı. Açılış sırasında konuşan Kırıkkale Sağlık-Sen Yönetim Kurulu Başkanı Recep Akdoğan, “15 Temmuz’da meydanlara, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Bu darbe girişiminde, milletimiz tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmıştır. Bu darbe girişimi meclisimize, demokrasimize, cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla Türkiye artık yeni bir döneme girmiştir" dedi.


Düzenlenen turnuva 17 Ekim günü sona erecek.


Turnuvanın açılışına ayrıca Delice İlçesi Kaymakamı Nevzat Karkacı ve Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir katıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KIRIKKALE HAVA DURUMU
31
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  34°C
Reklamı Geç