Emlak ve Emlak yönetimi öğrencilerini işsizlik korkusu sardı

Emlak ve Emlak yönetimi öğrencilerini işsizlik korkusu sardı

30 Kasım 2016 17:34

Kırıkkale Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Meslek Yüksek Okulu Öğrencilerini iş telaşı şimdiden sarmış durumda.
Hali Hazırda 8 bin mezunu bulunan ve bu sene sonu mezun olacaklarla birlikte mezun sayısı 10 bini bulacak olan Emlak ve Emlak Yönetimi öğrencilerini iş telaşı sardı. Meslek Yüksek Okulundan mezun olan öğrenciler kamuda yalnızca Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde istihdam edilen ve yılda ortalama 2 bin mezun verilmesine karşılık yurt genelinde 200-300 kişinin istihdam edilmesi öğrencileri kara kara düşündürüyor.
"Daha geniş istihdam istiyorlar"
Kırıkkale Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Meslek Yüksek Okulunda öğrenim gören öğrenciler, kurumlarda daha fazla istihdam beklediklerini ifade ettiler. Belediyelerde Emlak Müdürlükleri ve İmar Müdürlükleri gibi yerlerde istihdam edilmediklerini belirten öğrenciler dertlerini anlatabilmek için Türkiye Büyük Millet Meclisine giderek Milletvekilleri ile görüşüyorlar. AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir’i TBMM’de ziyaret eden öğrenciler sıkıntılarını dile getirirken çözüm istediler.
"Diplomalı İşsizler Ordusu Yetişiyor"
Kırıkkale Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinden Lefika Nur Doğan, “Gelecek vadeden iş sektörü olarak bu bölümlere yönlendirildik. Ancak her geçen sene mezun sayısı arttı, istihdam sayısı azaldı. Şuan mezun sayımız 8 bin, bizlerle birlikte bu sene 2 bin mezun daha vereceğiz. Yani toplam mezun sayısı 10 bin olacak, devamında maksimum 300 ikişilik stihdam sağlanacak. 9 bin 700 kişide kaderine terk edilecek ve hiç biri mesleğini icra edemeyecek. Bölümümüze uyan devletin bir çok kurumu var ancak buralara vasıfsız lise mezunları tercih ediliyor, bölümünü okumuş ve mesleki eğitimini almış bizlerse işsiz kalıyoruz. Sorunlarımızı Milletvekillerimize ileterek çare bulmalarını bekliyoruz. Bu sorun her sene daha da büyüyerek devam edecek, şimdiden önlemlerin alınmasında fayda var” ifadelerini kullandı.YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KIRIKKALE HAVA DURUMU
2
°
C
Sisli
 • Perşembe
  Sisli
  2°C
 • Cuma
  Sisli
  8°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  8°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  9°C
Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatlar
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Elektronik Sigara Modelleri
İndirimli Elektronik Sigara
www.elektroniksigara.ist

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
Gatete Tirajları
Günlük ve gerçek
Gazete Tirajlarına
ulaşmanın yolu!
www.gazetetirajlari.com
Reklamı Geç