Kırıkkale’de meralar ıslah ediliyor

Kırıkkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü şehrin kırsal bölgelerindeki meralarda ıslah çalışmalarını sürdürüyor.

Kırıkkale’de meralar ıslah ediliyor

25 Ağustos 2017 11:43


Meraların şehirde sürdürülen hayvancılığına kazandırılması ve hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Keskin ilçesi Cinali Mahallesi’nde, Kırıkkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından toplamda 4 bin 568 dekar alanda ıslah çalışmaları yapılması planlanıyor. Kırıkkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sırrı Yılmaz ve Keskin İlçesi Kaymakamı Muammer Köken, teknik personellerden oluşan bir ekip ile ıslah çalışması yapılması planlanan arazilerde incelemelerde bulundu. Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan İl Müdürü Yılmaz, meraların ıslah çalışmalarının belirlenen program dâhilinde ıslah edileceğini belirterek, meraların hayvancılık açısından önemine değindi.


Planlanan çalışma ile Keskin ilçesi Cinali Mahallesi’nde 4 bin 268 dekar alanda amenajman, 300 dekar alanda yeni mera tahsisi olmak üzere toplamda 4 bin 568 dekar alanın hayvancılığa kazandırılması amaçlanıyor.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç