İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Kırıkkaleli bisikletseverlerden anlamlı destek

Kırıkkale Bisiklet Severler Topluluğu başlattığı kampanya ile köy okullarında okuyan çocuklara hem bisikleti tanıtıyor hem de onlara spor ve kırtasiye malzemesi yardımında bulunuyor.


'Köyümüze pedallıyoruz' isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kazmaca Köyü İlkokuluna gelen Kırıkkale Bisikletseverler Topluluğu üyeleri burada hem çocuklarla hoşça vakit geçirirken hem de bisikleti çocuklara anlattılar. Topluluk üyesi Yunus Turan ve Kırıkkale Bisiklet İl Temsilcisi Ayşe Elidemir bisiklet çeşitlerini, faydalarını bisiklet binmenin bir spor dalı olduğunu anlattılar ve bisikletle dünya turu yapan insanlardan bahsettiler.“Farklılık yaratmak amacındayız”


Türkiye Bisiklet Federasyonu Kırıkkale Temsilcisi ve proje sorumlusu Ayşe Elidemir düzenlemiş oldukları projeyi şöyle anlattı: “Bugün projemizin ilk ziyaretlerinde bulunduk. Bu projede amacımız, köy okullarında malzemesi olmayan öğrencilere spor yapamayan öğrencilerimize spor malzemesi getirebilmek, ayrıca bisiklet sporunu tanıtabilmek, onların ufkunda birazcık farklılık yaratabilmek, ruh ve beden sağlığı içi spor yapmak. Bisiklet sporunu köyde yaşayan insanlara tanıtmak gibi bir hedefimiz de var. Bunun yanı sıra etkinliğimizin sporcu sayısını artırmak ve sağlıklı bir toplum oluşumuna destek olmak gibi artıları da var. Biz burada bisikletin bir ulaşım olduğundan da bahsettik, köyden şehre ulaşımda da kullanılabileceğini söyledik. Ayrıca bir spor olduğundan, antrenörü, hakemi ve yarışmacıları olduğundan da bahsettik. Çocuklarla bisiklet deneme sürüşleri yaptık, getirdiğimiz toplarla voleybol oynadık. İnşallah daha başka köylere de ulaşırız. Bu proje için tüm Kırıkkalelilerden destek bekliyoruz.”


Çocukların köyde yaşamaları sebebiyle pek çoğunun bisikletle tanışmadığını ifade Kazmaca İlkokulu Müdür Yardımcısı Muharrem Bulut, bu vesileyle çocukların pek çoğunun ilk defa bisikletle tanıştığını dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.