Fevzi Çakmak Bulvarı projesinde ilk kazma vuruldu

Fevzi Çakmak Bulvarı projesinde ilk kazma vuruldu

19 Ekim 2016 10:07

Kırklareli Belediyesi, Fevzi Çakmak Bulvarı Kentsel Tasarım Projesi uygulama çalışmasına ilk kazmayı vurdu.
Alt yapı, üst yapı, çevre düzenlemesi ve ışıklandırması ile Kırklareli’ne ayrı bir hava katacak çalışma yaklaşık 3 ayda tamamlanacak ve proje sonunda Fevzi Çakmak Bulvarı yeni görüntüsüne kavuşacak.
Fevzi Çakmak Bulvarı Kentsel Tasarım Projesi hakkında açıklamada bulunan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, "Fevzi Çakmak Bulvarı’nda vatandaşlarımızın park sorunu yaşadığını biliyoruz. Orada gerçekleştireceğimiz projeyi de sonlandırdık. Fevzi Çakmak Bulvarı’nı araç trafiğine kapatıp, maksimum 3 ay içerisinde en çağdaş bir biçimde kullanıma kazandıracağız. Araç parkı için yol boyunca ceplerimiz olacak. Onun dışında trafiğin akacağı bir şeridi boş bırakacağız. Geri kalan yerleri kaldırımlara pay edeceğiz. Alt yapı sorunlarını da çözeceğiz. Yağmur suyu gideri, tabelası ve ışıklandırmasıyla titizlikle ilgileneceğiz" dedi.
"Tehlike arz eden 3 çınar ağacına kesim işlemi uygulanabilir"
Fevzi Çakmak Bulvarı’nda bazı ağaçların tehlike oluşturduğunu ve bir insanın canına mal olabileceğinin de altını çizen Kesimoğlu, "Fevzi Çakmak Bulvarına vakti zamanında çınar ağaçları dikilmiş. Ancak çınar ağaçları, şehir içi kullanım için çok uygun değil. Onlar yüzeysel genişliyorlar, binaların altına ve kanalizasyonlara giriyorlar. Zaman zaman kuvvetli fırtınalar ile karşı karşıya kalıyoruz. Kuvvetli bir fırtına da biri devrilse, altında bir vatandaşımız hayatını kaybetse onun vicdani sorumluluğunu hiçbirimiz taşıyamayız. Onun için bu çerçevede 2-3 tane çok tehlike arz eden çınar ağacına kesim işlemi uygulamak zorunda kalabiliriz. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KIRKLARELİ HAVA DURUMU
16
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  16°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  17°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  17°C
 • Cumartesi
  Yağmurlu
  17°C
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com