Kırklareli halk kültürü araştırılıyor

Kırklareli ili, ilçe ve köylerinde halk kültürü değerlerinin tespiti amacıyla 06-15 Eylül 2017 tarihleri arasında bir halk kültürü alan araştırması gerçekleştirilecek.

Kırklareli halk kültürü araştırılıyor

09 Eylül 2017 09:36


Araştırma ekibi Kırklareli’ye geldikten sonra İl Kültür ve Turizm Müdürü Necmi Asan ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Kırklareli’nin kültürel zenginliğini ortaya koyabilecek yerleri tespit ederek çalışma programını oluşturuldu. Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Folklor (Halk Bilimi Uzmanı) Araştırmacısı Zekeriya Kurtulmuş’un rehberliğinde çalışmayı gerçekleştirecek olan araştırma uzman ekibi halk kültürünün gelenek görenek ve inançlar, geleneksel el sanatları, halk edebiyatı türleri, çocuk oyunları ve oyuncakları konularında 10 gün süreyle Kırklareli’nde bulunacak.


Kırklareli’nin somut olmayan kültürel miras unsurlarının tespiti sonucunda elde edilen veriler Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kültürü Bilgi ve Belge Merkezine kazandırılarak kültürel değerlerin gelecek kuşaklara aktarımı sağlanmış olacak.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KIRKLARELİ HAVA DURUMU
27
°
C
Az Bulutlu
 • Cuma
  Az Bulutlu
  27°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  26°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  26°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  25°C
Reklamı Geç