Köylü kadınlara Uygulamalı Gıda Muhafaza eğitimi

Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Eğitim ve Yayım faaliyetleri kapsamında yürütülen Gıda Muhafaza Yöntemleri ile ilgili köylü kadınlara yönelik uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi.

Köylü kadınlara Uygulamalı Gıda Muhafaza eğitimi

28 Eylül 2017 17:48


Kırklareli’nin merkeze bağlı Ürünlü ve Karadere Köylerinde kadın çiftçiler ile bir araya gelinerek, kışa yönelik gıdaların hazırlandığı bu günlerde, muhafaza yöntemleri uygulamalı olarak gösterildi. Trakya yöresine ait tatları yansıtan Tarhana, salça, makarna, kuskus, yufka ile mevsim meyve ve sebzelerinin dondurucuya hazırlanması ile ilgili uygulamalar gerçekleştirildi.


Verilen eğitimlerde mevsiminde bol bulunan sebze ve meyveleri muhafaza ederek az bulundukları veya bulunmadıkları zamanlarda daha sağlıklı tüketmek, aynı zamanda aile bütçesine de katkı sağlanması amaçlanarak, ayrıca hazır konserve ve benzeri gıdaları satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlara da yer verildi.


Uygulamalı gerçekleşen toplantı, soru cevap yapılarak interaktif uygulama ile sona ererken, hazırlanan bilgi notları da katılımcılara dağıtıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KIRKLARELİ HAVA DURUMU
31
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  24°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  24°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  24°C
Reklamı Geç