Üniversitesi adliye işbirliği protokolü

Kırklareli Üniversitesi ile Kırklareli Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Üniversitesi adliye işbirliği protokolü

29 Eylül 2017 18:18


Kırklareli Üniversitesi ile Kırklareli Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imza törenine, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür ve Kırklareli Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa Güday katıldı.


İmza törenin de konuşan Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, "Denetimli Serbestliğin Avrupa’daki geçmişi belki 70-80 yıl öncesine dayanıyor. Ülkemizde ise 2008 yılı ve sonrasında yavaş yavaş oturmaya başladı. Bizim bu kurumu toplumun dışında görebilmemiz mümkün değil. Toplumla bağlantıyı sağlama noktasında da üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşüyor. Dolayısıyla bu manada Kırklareli Üniversitesi’nden de alacağımız destek, bizim için damarlarımızda dolaşan kan kadar kıymetlidir. İnşallah protokolün her bir maddesiyle ilgili güzel çalışmalar yapacağız. Bu konuda vermiş olduğu destek için Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür’e ve üniversite çalışanlarına teşekkür ediyorum, hayırlı olsun” dedi.“Aileleriyle bütünleşerek toplumsal dayanışmaya katkı sağlayacağız”


Kırklareli Üniversite Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, işbirliği protokolünün içeriğiyle ilgili bilgi verdi. Toplumla entegrasyon sürecine destek olacağına değinen Prof. Dr. Şengörür, "Toplumun dezavantajlı kesimi olan, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlüler ve aileleriyle bütünleşerek toplumsal dayanışmaya katkı sağlayacağız. Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde sürdürülmekte olan eğitim ve iyileştirme faaliyetlerinin amacına uygun olarak tasarlanması, etkin bir şekilde uygulanması ve sonuçlarının bilimsel yöntemlerle değerlendirilmesini sağlayacak; bu yolla modern infaz ve iyileştirme ideallerinin gerçekleştirilmesine katkı sunacağız” ifadelerini kullandı.


Rektör Şengörür, konuşmasının sonunda Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ozan Kaya ile Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa Güday’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, projenin hayırlı olmasını ve başarılı bir şekilde tamamlanmasını diledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KIRKLARELİ HAVA DURUMU
31
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  33°C
Reklamı Geç