İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Belediye Başkanı Bahçeci, kariyer günlerinde öğrencilerle buluştu

Fatma Muzaffer Mermer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci meclisin düzenlemiş olduğu kariyer günleri programına katılan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, öğrencilerle Belediye Başkanlığı tecrübelerini ve Kırşehir’in geleceğini anlattı.

Fatma Muzaffer Mermer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci meclisin düzenlemiş olduğu kariyer günleri programına katılan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, öğrencilerle Belediye Başkanlığı tecrübelerini ve Kırşehir'in geleceğini anlattı.


Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen kariyer günleri programına katılarak, öğrencilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Bahçeci, yerel de siyaset yapmak ve yönetici olmak için ciddi bir mücadele verilmesi gerektiğini söyledi.


Kırşehir'de kazandırdıları eserleri anlatan Belediye Başkanı Bahçeci, "Türkiye'de yerel yönetici olmak siyasetçi olmak son derece zor bir iş. Ciddi bir mücadele vermenizi gerektiriyor.


Bizim gibi geliri fazla yüksek olmayan şehirlerde, imkânları olmayan şehirler'de bu hizmetleri yapma çok zor. Büyük şehirlerde bütçeler daha fazla, insan kaynakları daha fazla olduğu için bu işleri yapmak daha kolay.


Kırşehir tarihi, geçmişi, kültürü olan çok önemli bir şehir. Türk tarihinde medeniyetimize ve büyüklerimize ev sahipliği yapmış bir şehir. Kırşehir'e hizmet etmek son derece önemli ve kıymetli.


Bizim okuduğumuz yıllarda hiç belediye başkanı, milletvekili görmedim. İlk belediye başkanını siyasete girdiğimde gördüm, o zamana kadar belediye başkanlığı nasıl bir şeydi bilmiyordum. Bizler sizlere geliyoruz. Sizlerle sohbet ediyoruz. Sizlerle irtibat kurmaya çalışıyoruz ki ,size ve kendinize güven gelsin.


Belediye Başkanları ve Milletvekilleri de sizin gibi bir insan olduğu, sizin gibi aynı okullarda yetiştiğini görün. Mühendislik seçtiğim için pişman mıyım; hiç pişman değilim mühendislik kendi yapıma ve fıtratıma uygun bir meslek mesela ben sabit bir iş yapamazdım. Sizlerde kesinlik bir rol model yolu seçmeniz lazım. Atalarımızın güzel bir sözü var. 'Kendine hayırı olmayanın ,başkalarına hayrı olmaz' kazanacağınız üniversite sizin bütün hayatınızı şekillendirecek"dedi.


Kırşehir'de dokuz yıldır hizmet ettiklerini belirten Belediye Başkanı Bahçeci, konuşmasını şöyle sürdürdü:


"Dokuz yıldır Kırşehir'e hizmet ediyoruz. Dokuz yıl önce Kırşehir'de bir park yoktu. Şimdi ise gelmeyen marka iş yerleri kalmadı. Ana sokakların her tarafı tozdan çamurdan geçilmiyordu.


Yoğun bir alt yapı çalışması yaptık. 30 yıldır kimse alt yapı çalışması yapmamış. Nasıl borulardan su içtiğimizi 22 Mart Dünya Su Gününde o boruları Cacabey Meydanında sergileyeceğiz.


Dünya kullanılması yasak olan kanser yapıcı borulardan su içiyorduk. Tarihimizde ilk defa biz bütün alt yapıyı aynı anda yaptık ve on ayda bitirdik. Bir mühendis olarak söylüyorum; altyapı çalışmaları büyük bir başarıdır.


Ne yaparsanız yapın belirli bir kesimi ikna etme şansınız yok. Altından yol yapsanız mutlaka bahane buluyorlar. Dokuz yıldır Kırşehir'de vizyonu olan şehir kazandırdık. Eski Türkiye geleceği olmayan bitik durumda bir ülke idi. Bu okullar, üniversiteler, hastaneler yoktu. Bir kesim bu hizmetleri yapana vatan haini damgasını vurmaya çalışıyor. Bir millet kendisine hizmet edene sahip çıkmazsa bu milletin sonu karanlıktır"

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.