Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk:

Kırşehir’de 30’uncusu düzenlenen Ahilik haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen programlar hakkında açıklamada bulunan Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırsehir’in Ahilere yakışır bir sınav verdiğini söyledi.

Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk:

28 Eylül 2017 10:00


Birlik Başkanı Öztürk, "Türkiye genelinde yapılan kutlamaların merkezi Kırşehir, bu nedenle yapılan etkinlikler kadar kutlamalara katılan misafirlerin de Ahiliğin önemini kavraması açısından Kirsehirlilerin gösterdiği misafirperverlik önemli bir hal aldı.


Kırşehir’de esnafımız kadar vatandaşlarımızda gerekli duyarlılığı gösterdi. İlk günden son güne kadar Kırşehir bütün birimleri ile Ahilik üzerine çalışmalar gösterdi. Gelen misafirlerinde memnuniyetle Kırşehir’den ayrıldığını düşünüyoruz. Her geçen dönem kutlamalar daha fazla görsellik kazandığı gibi Ahiliğin kavramsal olarak da geliştiğinin farkına varıyoruz" dedi.


Eksikliklerin de olduğunu ifade eden Öztürk, "Elbette eksikliklerimiz de vardı. Bu tür etkinliklerde eksiklik aramak doğru değildir. Her dönem bir önceki kutlamaların analizi yapılarak eksikliklerde gideriliyor. Önemli olan Ahiliğin özünün kavranması ve herkesin Ahiliğin baş şehrinin Kırşehir olduğunu bilmesi Esnaf Odaları Birliği olarak ’Ben demek yerine biz’ anlayışını hakim kılan bir yönetim sergilemeye çalışıyoruz. Bu noktada bizlere destek sunan herkese teşekkürü bir borç biliriz.


Ahi Evran’ın yıllar önce başlattığı örnek teşkilatlanma şimdi hepimizin ihtiyacı olan tek şeydir. Bu nedenle eksikleri değil teşkilatın markalasmasini görebilmek gerekir" diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KIRŞEHİR HAVA DURUMU
31
°
C
Az Bulutlu
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  31°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  32°C
Reklamı Geç