FETÖ karar duruşmasında 35’i tutuklu 40 eski polis 6 ve 10 yıl arasında ceza verildi

Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan, eski şube müdürü, emniyet amiri ve baş komiserlerin de olduğu 35’i tutuklu 40 eski polise 6 yıl 3 ay ile 10 yıl arasında değişen hapis cezası verildi.


08 Eylül 2017 11:50


Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, 35 tutuklu, 5 tutuksuz sanık ile avukatları ve yakınları katıldı. Cumhuriyet savcısının mütalaasının ardından sanıklar ve avukatlarının son savunmalarını aldı. İddianamede atılı suçları işlemediklerini, örgütün şifreli yazışma programı Bylock’u kullanmadıklarını ileri süren sanıklar, tanık ifadelerinde çelişkiler olduğunu öne sürerek tahliye ve beraatlarını talep etti.


Duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme heyeti, "terör örgütü üyeliğinden" 24 eski polise 6 yıl 3 ay, 11 eski polise ise 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi.


Mahkeme heyeti, "örgütün sohbet toplantılarının organizasyonunda görev aldıkları ve destek sağladıkları" yönünde kuvvetli delil olması nedeniyle eski polislerden Ö.B., B.K., ve İ.Ö.,’ye 8 yıl 9 ay, R.A., ve V.,K.,’ye de 10 yıl hapis cezasına hükmetti.


Hapis cezası alan eski polislerden 7’si delil durumu göz önünde bulundurularak tahliye edildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç