Akademi Lise kervanına Derince’de ekleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Akademi Lise’nin Derince’de açılacak şubesi için çalışmlarına başladı.

Akademi Lise kervanına Derince’de ekleniyor

06 Ekim 2017 11:18


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, lise öğrencilerine yönelik ücretsiz eğitim verdiği Akademi Lise kervanına Derince şubesini ekleme hazırlanıyor. Gebze, İzmit, Gölcük ve Karamürsel’de hizmet veren Akademi Lise şubelerine önümüzdeki dönemde Derince de dahil olacak.


Derince Akademi Lise, Yenikent Mahallesi Galaksi İş Merkezi’nin ikinci katında hizmet verecek. Katta 7 dersliğin yanı sıra, bir satranç sınıfı, el sanatları atölyesi, bilgisayar sınıfı, kütüphane, öğretmenler odası, rehberlik odaları, ofis personel odaları, kafe, bay-bayan mescit, spor salonu, bilgi işlem odası, depo, danışma, öğretmenler odası ve bekleme salonu yer alacak. Derince Akademi Lise’deki tadilat çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor.


Büyükşehir Belediyesi’nin, gençlerin hem lise derslerinde hem de üniversiteye hazırlıklarında önemli rol oynayan Akademi Lise Projesi büyük ilgi gördü. Akademi Lise’nin ücretsiz olması ve son üniversite sınavında ortaya koyduğu başarı grafiği de bu ilgiyi arttırdı. Büyükşehir Belediyesi artan ilgi karşısında Akademi Lise’yi İzmit dışına taşıma kararı aldı. İzmit’in ardından ikinci şube Gebze’de açıldı. Bu şubeyi, Gölcük ve Karamürsel ilçeleri izledi. Büyükşehir Belediyesi, Derince’den gelen talep üzerine önümüzdeki günlerde Akademi Lise’nin yeni şubesini Derince’de açacak. Bu şubenin açılmasıyla Derinceli gençler İzmit’e gelmek zorunda kalmadan kendi ilçelerinde eğitim alabilecek. Bu şubeden ayrıca Körfez’deki gençler da yararlanabilecek.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç