Başkan Karaosmanoğlu, “Bağımlılıkla mücadelede asıl olan koruyucu çalışmalardır”

Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği Başkanı Ömer Karataş ve yönetimi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti.

Başkan Karaosmanoğlu, “Bağımlılıkla mücadelede asıl olan koruyucu çalışmalardır”

05 Ekim 2017 13:23


Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği Başkanı Ömer Karataş ve yönetimi makamında ağırladı. Her türlü bağımlılıkla mücadelede asıl olanın koruyucu projelerle yapılabileceğini vurgulayan Karaosmanoğlu, “Bu da gençleri ve çocuklarımızı iyi yetiştirmekle olur. Yavrularımıza sorumluluk vererek, aileleri ve özellikle anneleri eğiterek yapılabilir. Büyükşehir olarak bizler bu noktada birçok sosyal projeyi hayata geçirerek bağımlılıkla mücadele de sorumluluk alıyoruz” dedi.


Her vatandaşımızın ve özellikle çocuklarımızın bağımlılık oluşturan her zararlı madde gibi internet bağımlılığın da engellenmesi için insanımızın önüne hangi projelerle gittiğinizin de önemli olduğu vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Çocuklarımızın zararlı ve bağımlılık oluşturacak boş zamanlarının olmasını istemiyoruz. Ancak bunu söylerken gençliğin karşısına ne gibi projelerle çıkacaksınız, bunu da belirlemeniz gerekmektedir. Büyükşehir olarak derneklerimizle birlikte Kocaeli’de gençlik ve spor hizmetlerine ağırlık veriyoruz” diye konuştu.


Uyuşturucu başta olmak üzere her türlü bağımlılığın eğitimle çözülebileceğini vurgulayan Karaosmanoğlu, “Özellikle annelerimize sporun içine çekerek evlerimizdeki bağımlılıkların da önüne geçmek istiyoruz. Sizlerle birlikte sosyal projeler üreterek üzerimize düşen vazifeleri yerine getirebiliriz” diye konuştu. Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği Başkanı Ömer Karataş da, “Dernek olarak temel amacımız tek başına bağımlılıkla mücadele etmek değil, insanımızın aklında soru işareti oluşturmak ve bağımlıkla alakalı bilinçlendirmektir. Bunun için tüm paydaş kurumlarımızla ortak çalışıyoruz” diye konuştu.


Her türlü bağımlığın ortadan kaldırılması ve önüne geçilmesinin ülke için hayati öneme haiz olduğunu belirten Karaosmanoğlu, “Gençlerimizin ruhuna zararlı kişilerin etki etmesine izin vermemeliyiz” diyerek şunları ifade etti: “Yeni nesle, sokakta oyun oynayan çocuklarımıza farklı meşguliyetler sunmalıyız. Derneklerimiz ve kulüplerimiz sanatla ve sporla çocuklarımıza olumlu etki edebilir. Bağımlılıkla mücadeleye küçük yaşlardan başlamalıyız” şeklinde konuştu.


Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği Başkanı Ömer Karataş, Milli Eğitim Bakanlığı ile projeler yapacaklarını belirtirken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da, “Evden Okula Haydi Anneler Spora projesiyle zararlı alışkanlıklarla mücadelede annelerimizi eğitmek için çalışma yapacağız” diyerek sözlerini tamamladı.


Görüşme karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KOCAELİ HAVA DURUMU
32
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  33°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  33°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  33°C
Reklamı Geç