Başkan Karaosmanoğlu dört okulda inceleme yaptı

Kocaaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze’de ki dört okulu gezerek burada ki eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldı.Kocaeli…

Başkan Karaosmanoğlu dört okulda inceleme yaptı

02 Aralık 2016 13:09

Kocaaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze’de ki dört okulu gezerek burada ki eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze’de ki dört okulu gezerek burada ki eğitim faaliyetlerinin son durumu ve okullarda ki sosyal donatıları yerinde gördü. Aynı zamanda “Evden okula, Haydi Anneler Spora” projesi kapsamında okullarda ki spor salonlarında da inceleme yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Ailelerimizin emaneti yavrularımızı geleceğe hep birlikte hazırlayacağız. Görevimiz sadece öğretmek değil, bilgi verirken çocuklarımızın karakter hamurunu oluşturmaktır” dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İnönü Ortaokulu, Muzaffer Altıntaş İmam Hatip Ortaokulu, Mimar Sinan Ortaokulu ve Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi’ni Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’le birlikte ziyaret etti. AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba’nın da eşlik ettiği incelemelerde Başkan Karaosmanoğlu, okullarda ki mevcut sosyal alanların son durumu hakkında okul müdürlerinden bilgi aldı. Özellikle öğrencilerin müzik, fen ve spor alanları konusunda gördüğü eksiklikleri gidermek için çalışma yapılması için talimat veren Başkan Karaosmanoğlu, öğretmenlerle olan birlikteliğinde, “Yavrularımıza kardeşliği, dostluğu, üretmeyi ve paylaşmayı en güzel değerleri sizlerle öğreteceğiz. Bizler bu güzel imkanlarla okumadık. Çocuklarımıza tablet veriyor, sanat atölyeleri ve fen bilimleri için laboratuvarlar kuruyoruz” şeklinde konuştu.
Gebze Mimar Sinan Ortaokulu ziyaretinde öğrencilerin kendilerine sunduğu müzik ziyafetini dinleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Okul Müdürü Mevlüt Akyürek’ten okul hakkında detayı bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapan Fen atölyesinin tefrişatını gezen daha sonra müzik salonunda da incelemeler yapan Başkan Karaosmanoğlu, öğrenciler ve çevrede ki kadınların spor yapabilecekleri salon hakkında bilgi aldı. Hızlı bir şekilde spor salonun faaliyete geçirilmesi yapan Başkan Karaosmanoğlu, fen bilimleri atölyelerinin diğer okullarda kurulması içinde ayrı bir talimat verdi.
Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Karaosmanoğlu, “Okullarımızı, öğretmenlerimizi ve çocuklarımızı çok seviyoruz. Görevimiz sadece öğretmek değildir. Gençlerimizi ve insanımızı fırsat buldukça mutlu edecek çalışmaları hep birlikte yapacağız. Karakterli, ülkesini, bayrağını ve insanını seven gençler yetiştireceğiz. Bakınız yıllardır öğrencilerimize bilgisayar ve tablet dağıtıyoruz. İnanıyorum ki bu gençler geleceğin Bill Gates’leri olacak. Eğitimin görevi yetenekli çocuklarımı tespit etmek ve onları geliştirmektir. Bunu öğretmenlerimiz yerine getirecek ve bu ülke bu şekilde gelişecek” ifadelerini kullandı.
Açıklamalarına bu ülkenin insanları değerlidir diyerek devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İnsanımız her şeyin en güzeline layıktır. İmkânsızlık diye bir şey yoktur. Gebze Mimar Sinan Ortaokulu Okul Müdürümüz Mevlüt Akyürek, geçen gün bizlere Fen laboratuvarı yapacaklarını ancak alanları olmasına rağmen tefrişatında eksiklikleri olduğunu söyledi. Bizde gerekli desteğimizi verdik ve şimdi de öğrencilerimizin kullanımında olması bizi çok mutlu etti. Şimdi bu güzel tabloyu görünce bütün okullarımızın müdürleriyle iletişime geçerek alanları olan okullarımıza fen bilimleri laboratuvarı kuracağımızın bilgisini vereceğiz” dedi.
Mimar Sinan Ortaokulu’nda öğrencilerin müzik aletleri ile verdiği mini bir konseri de dinleyen Başkan Karaosmanoğlu, müzik bizi önemli ölçüde hayata bağlayan bir sanattır diyerek, “Çocuklarımız arasında çok yetenekli olanları var. Her birey bir enstrüman çalmasını bilmelidir. Müzik öğretmenlerimize bu anlamda büyük iş düşüyor. İnsanın beynini dinlendiren, saygıyı ve sevgiyi öğreten müziği çocuklarımızı sevdiren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KOCAELİ HAVA DURUMU
27
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
Reklamı Geç