İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Başkan Karaosmanoğlu, kongre merkezini inceledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin önemli yatırımlarından olan Mannesman Fabrika alanındaki kongre merkezi inşaatında inceleme yapan Başkan Karaosmanoğlu, "Kongre merkezimiz kente değer katacak" dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin önemli yatırımlarından olan Mannesman Fabrika alanındaki kongre merkezi inşaatında inceleme yapan Başkan Karaosmanoğlu, "Kongre merkezimiz kente değer katacak" dedi.


Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli'nin en büyük ve tam donanımlı kongre merkezi projesini yerinde denetledi. SEKA Park'taki Mannesman Fabrikası alanında yapımı devam eden projedeki iki blokta temel atma hazırlıkları tamamlandı. Kazı, zemin ve hafriyat işlerinin de tamamlandığı projenin planlandığı gibi sürdüğü bilgisini alan Karaosmanoğlu'na, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Ihlamur ve ilgili birim çalışanları eşlik etti. Proje alanında detaylı inceleme yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, şantiye binasında da Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Ihlamur'dan bilgi aldı.


Kongre merkezinin kentin çok önemli bir ihtiyacını karşılayacağını açıklayan Karaosmanoğlu, “Kocaeli yoğun göç alan, buna paralel olarak alt yapı ve üst yapısını her gün yenileyen bir kenttir. Büyükşehir Belediye'mizin yoğun çalışmaları ile vatandaşımızın daha mutlu yaşama kavuştuğu kentimizde her geçen gün yeni projemizin startını veriyoruz. İşte bunlardan bir tanesi olan kongre merkezimiz inşaatı da sürmektedir. İnanıyorum ki çok güzel olacak ve halkımızın ihtiyaçlarına cevap verecek” dedi.


Kongre merkezinin önemli toplantılara imza atacağını kaydeden Başkan Karaosmanoğlu, “Hedefimiz ve gayretimiz 2023 ve 2071'in modern ve model Kocaeli'sini inşa etmektir. Tüm kadrolarımızla bu hedefe ulaşmak için yoğun biçimde çalışıyoruz. Halkımızın ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın tüm önerilerini dikkate alıyoruz. Bugün ortaya koyulacak ve yapımı süren kongre merkezimiz inşallah kentimize büyük bir değer katacak. Çok önemli toplantıların, sergilerin ve buluşmaların yeni adresi olacak kongre merkezimiz, fikirlerin ve düşüncelerin yeni bir soluk aldığı yapı olacak. Bu alandan çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız velhasıl tüm vatandaşlarımız faydalanacak, ortaya çıkacak bu eserle gurur duyacak” şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.