İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Beyaz Kalpler'de oyun ile terapi yapılıyor

Dünyada en çok kullanılan yöntemlerden biri olan Kum Tepsisi, Sanat ve Kukla Terapisi, Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’ndeki öğrencilere uygulanıyor.

Dünyada en çok kullanılan yöntemlerden biri olan Kum Tepsisi, Sanat ve Kukla Terapisi, Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi'ndeki öğrencilere uygulanıyor.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezinde, dünyada en çok kullanılan yöntemlerden biri olan Kum Tepsisi, Sanat ve Kukla Terapisi uygulanıyor. Çocuk ve aileyi doğal ortamlarında gözlemleme ve kendiliğinden iyileştirme fırsatı sağlayan dışavurumcu terapi yöntemi olan Kum Tepsisi, Sanat ve Kukla Terapisi Beyaz Kalpler'deki eğitimlere katkı sağlıyor.


Aile içi dinamikleri gözlemleyebilmek ve aile içi iletişimi daha etkin hale getirebilmek için sanat, kukla ve kum tepsisi terapileri yöntemleri aynı anda tüm aile fertlerine uygulanıyor. Daha sonra aileye, belirlenen problemler çerçevesinde piko-eğitim imkânı sunuluyor. Psiko-eğitim ile ailelerin karşılaştıkları ergenlik dönemi problemlerine çözüm yolları bulma, aile tutumlarını değiştirme ve aile yapısının güçlendirilmesi hedefleniyor.


Öğrenciler, ihtiyaç halinde bu terapi yöntemlerine bireysel olarak katılıp, iç dünyalarında karşılaştıkları çatışmaları, tanımlayamadıkları olayları ve travmaları semboller aracılığıyla somutlaştırma fırsatı buluyor. Böylece duygu, düşünce ve yaşantılarındaki olumsuzluklarla yüzleşerek tedavi edilme fırsatı yakalanıyor.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.