Büyükşehir 267 caminin eksiklerini tamamladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ildeki camilerin eksiklerini imkanlar ölçüsünde gideriyor.

Büyükşehir 267 caminin eksiklerini tamamladı

05 Ekim 2017 13:38


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde vatandaşların refahı için yardımlarını sürdürürken, camilerdeki ihtiyaç ve eksiklikleri de gidermeyi ihmal etmiyor. Muhtarlık İşleri Dare Başkanlığı, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarda camilere inşaat malzemesi, işçilik, çevre düzenlemesi hizmetinde bulunuluyor.


Diyanet İşleri Başkanlığı’nca her yıl Ekim ayı içerisinde “Cami ve Din Görevlileri Haftası” kutlanıyor. Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda kent genelindeki camilerin ihtiyaçlarını tespit ederek eksiklerini tamamlıyor. 2016 yılında 215 ve 2017 yılında şu ana kadar 152 caminin ihtiyaçlarını karşılayan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların memnuniyetini sağlıyor. Camilerin belli başlı ihtiyaçlarını gideren Büyükşehir Belediyesi 400’e yakın farklı hizmet ile kentin önemli bir eksiğini giderdi.


Büyükşehir ekipleri camilerin ihtiyaçları konusunda yeni yapılar ve var olan yapıların onarımını yaparak yenilenmesini sağlıyor. Bu kapsamda camiilere çelik ve beton minare, sundurma, şadırvan, lavabo, iç ve dış boyama, çatı yapımı ve onarımı gibi birçok işin malzemesini sağlıyor. Öte yandan işçilik kısmında camilere hizmet sunuluyor. Büyükşehir Belediyesi iç ve dış tadilat, onarım ve bakımlarının yanında, camilerin çevre düzenlemesi ve yeşil alan çalışmalarını da yapıyor.


Kocaeli genelinde yangın, rüzgar gibi bir çok neden dolayı hasar gören camileri Muhtalık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından tadilatları gerçekleştiriliyor. Yakın bir zamanda İzmit İlçesi Serdar Mahallesi’nde bulunan Nazmi Oğuz Camiinde elektrik kontağından kaynaklanan yangın sonucu hasar olmuştu. Büyükşehir ekipleri hasar alan Nazmi Oğuz Caminin elektrik tesisatının yenilemesi ve cami içi boyama işlemlerini gerçekleştirdi. Yine bu kapsamda Kandıra İlçesi, Topluca Mahallesi’nde bulunan Karakiraz Mevkii Camisinin zayıflayan çatısı ekipler tarafından yenilenerek değiştirildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KOCAELİ HAVA DURUMU
33
°
C
Az Bulutlu
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  33°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  32°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  32°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  33°C
Reklamı Geç