İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Darıca'nın mahalle konakları açılışa hazırlanıyor

Darıca’da üç ayrı mahalleye inşa edilen ve inşaat çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan mahalle konakları önümüzdeki günlerde hizmete açılacak.

Darıca'da üç ayrı mahalleye inşa edilen ve inşaat çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan mahalle konakları önümüzdeki günlerde hizmete açılacak.


Darıca'da üç ayrı mahallede inşa edilen mahalle konaklarının inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, mahalle konaklarının çok amaçlı olarak kullanılacağını ve mahallelerde önemli bir ihtiyacı gidereceğini söyledi.


İlçede bulunan diğer mahallelere de mahalle konaklarının inşa edileceğini müjde veren Başkan Karabacak, “Darıca'lı Şehit Uzman Çavuş Murat Tevlim'in ismi verilen Kazım Karabekir Mahalle Konağı, Bağlarbaşı Mahallesi Şehit J.Uzman Çavuş Salih Kayan Mahalle Konağı ve Osmangazi Mahallesi Jandarma Onbaşı Şehit Zafer Tuygun Mahalle Konağı'nda şehitlerimizin isimlerini yaşatarak gelecek nesillere onların kahramanlık hikayelerini anlatacağız. Çok amaçlı hizmet verecek olan mahalle konaklarımızın içerisinde mahalle muhtarlıkların yanı sıra çok amaçlı salon, aile sağlık merkezi, kütüphane, okuma salonu, kafe ve mescid gibi alanlar bulunacak. Mahallelerimizde önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan mahalle konaklarımızda inşaat çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. İç dizayn ve çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte kısa süre içerisinde peş peşe açılışlarını yapacağız. Üç mahalledeki mahalle konaklarımızı hizmete açtıktan sonra diğer mahallelerimize de bu eserlerden yaparak halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.