Dilovası Ekim meclisi gerçekleşti

Dilovası Belediyesi Ekim ayı meclisi Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın başkanlığında toplantı salonunda gerçekleşti.

Dilovası Ekim meclisi gerçekleşti

04 Ekim 2017 14:22


Meclis toplantısının açılış konuşmasında gündeme değinen Başkan Toltar, "Öncelikle 1439 Hicri yılımızın ve Muharrem ayının onuncu gününe tekamül eden Aşure Gününün hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah bu vesile ile İslam coğrafyasında Müslümanlara yapılan zulmün ve akan kanın durmasına vesile olur. Dilovası Belediyesi olarak hizmetlerimize devam ediyoruz. Seçim beyannamemizde yer alan projelerimizi tek tek hayata geçirmek için ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Son dönemde belediyemizde mali sıkıntılar yaşanmaktadır. Bir takım gelirlerimizde eksilme ve daralma oldu. Örneğin sanayiden alınan emlak geliri bizim en büyük kaynağımızdı. 6 Ayda bir OSB ve sanayi kuruluşlarından önemli bir miktarda belediyemize gelir geliyordu. Ancak çıkan bir kanunla bu vergiler ülke genelinde durduruldu. Tabi ilçe bazında en çok OSB’si ve sanayi kurulu olan ilçemizde bu konuda önemli bir mağduriyet yaşamaktadır. Ama yaptığımız görüşmeler neticesinde hükümetimiz bizim gibi mağdur olan ilçeler ile ilgili olarak yeni bir kaynak aktarılması konusunda çalışma yaptığıdır. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla bu konuda tekrar görüşmek üzere randevu talebimiz oldu. Yakın bir zamanda da kendisi ile bu konuyu tekrar görüşerek mağduriyetimizi dile getireceğiz. İnşallah bu çalışmalar hızlanacak ve mali sorunumuzu aşmış olacağız” dedi.


Diliskelesi Seyir tepesinin bitme aşamasında olduğunu söyleyen Başkan Toltar, “Bayrak tepe parkımız bitti. Merkez ve Hazreti Ali Camimizin yapımı devam ediyor. Doğu Kavşağından Cumhuriyet Mahallesi’ne giriş konusunda istimlak sorunumuz var Büyükşehir Belediyesi bu sorunu çözmek için uğraşıyor. Batı Kavşağında yapılacak olan iki köprülü kavşakla ilgili özel mülkiyet sorunu var. Yine burayla ilgili olarak ta Büyükşehir Belediyesi kamulaştırma çalışmalarını sürdürüyor. Projesi yapılmış ve ihaleside bitmiştir. İnşallah bittikten sonra Gebze Anibal kavşağı bitiminde buraya da da çalışma başlanmış olacak. Dilovası’nda son günlerde çöple ilgili bir konu dolanıp duruyor. Bu sanal bir gündem. Malum çöp depo alanı Dilovası’ndan kaldırıldı. Bölgemiz çöpleri de Gebze’de kurulan toplama merkezinde toplandıktan sonra Kocaeli’de ki İZAYDAŞ’a ve İzmit Solaklarda kurulacak olan yeni tesise aktarılacaktır. Dilovası’nda artık çöp olayı bitmiştir. Birileri kendince fikirler beyan edebilir. O onun kendi düşüncesidir. Kimsenin endişe duymasına mahal yoktur. Kimsenin de bunu siyasi malzeme yapmasına da gerek yoktur” ifadelerini kullandı.


Gündeme dair konuşmaların ardından meclis gündemine geçen Başkan Toltar, gündemde yer alan 9 maddeyi gündeme sundu. Gündemde yer alan maddeler içerisinde 2018 yılı Analitik bütçe taslağının görüşülmesi ve kararnamesinin görüşülmesi talebi ek mecliste görüşülecek. Diğer gündem maddeleri ise oy birliği ve oy çokluğu ile meclisten geçti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KOCAELİ HAVA DURUMU
32
°
C
Az Bulutlu
 • Salı
  Az Bulutlu
  32°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  33°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  33°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  33°C
Reklamı Geç