İzmit Belediyesi’nden okullara çevreci konteyner

İzmit Belediyesi, kent genelindeki ilk ve ortaokullarda çevre bilinci ve temizlik konusunda farkındalık oluşturmak için çöp konteynerlarını öğretici resim ve animasyonlar ile süslendiİzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, öğrencilerin dikkatini çekmek amacıyla okullardaki çöp konteynerlarının görsel olarak öğretici resim ve animasyonlar ile süslendiğini belirterek, “Amacımız, öğrencilerin çöplerini düzenli olarak çöp konteynerlerine atmaları ve bunu alışkanlık olarak kazanmalarını sağlamaktır.

İzmit Belediyesi’nden okullara çevreci konteyner

05 Ekim 2017 10:59

İzmit Belediyesi, kent genelindeki ilk ve ortaokullarda çevre bilinci ve temizlik konusunda farkındalık oluşturmak için çöp konteynerlarını öğretici resim ve animasyonlar ile süslendi


İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, öğrencilerin dikkatini çekmek amacıyla okullardaki çöp konteynerlarının görsel olarak öğretici resim ve animasyonlar ile süslendiğini belirterek, “Amacımız, öğrencilerin çöplerini düzenli olarak çöp konteynerlerine atmaları ve bunu alışkanlık olarak kazanmalarını sağlamaktır. İlk etapta okul önlerine 90 adet özel görselli çöp konteynerı konuldu. Hedefimiz 32 okulun önüne 200 adet görsel olarak süslenen konteynerları koymaktır” dediler. İzmit Belediyesi’nin okul önlerine konulan çevreci konteynerlar öğrencilerin büyük ilgisini çekiyor.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç