Kartepe’de çocuk istismarı ve ihmali anlatıldı

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü tarafından ebeveynlere “Çocuk İstismarı, İhmali ve Çocuklarda Mahremiyet” konulu seminer verildi.

Kartepe’de çocuk istismarı ve ihmali anlatıldı

06 Ekim 2017 10:57


Çocuk istismarının önüne geçmek ve bir farkındalık oluşturmak amacıyla, Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü olarak, ebeveynlere başlatılan “Çocuk İstismarı, İhmali ve Çocuklarda Mahremiyet” konulu seminerin ilki Kartepe Belediyesi Psikoloğu Hicret Kandaz tarafından gerçekleştirildi. Acısu-Abdülhamit Han, Maşukiye-Mevlana ve Bahçelievler-Piri Reis Bilgi Evleri’nde seminerler düzenlendi.


Kartepe Belediyesi Psikoloğu Hicret Kandaz, “Çocuk istismarı ve ihmali; ana, baba veya bakıcı gibi bir erişkin tarafından çocuğa yöneltilen, toplumsal kurallar ve profesyonel kişiler tarafından uygunsuz ya da hasar verici olarak nitelendirilen, çocuğun gelişimini engelleyen ve de kısıtlayan eylemlerin tümüdür. Bu eylem ya da eylemsizliklerin sonucu olarak çocuğun fiziksel, ruhsal, cinsel ya da sosyal açıdan zarar görmesi, sağlık ve güvenliğinin tehlikeye girmesi söz konusudur” dedi.


Ailelere son zamanlarda sıkça gündeme gelen çocuk istismarı konuları hakkında detaylı bilgiler verildi. Anne ve babalarının çocuklarına mahremiyet konusunu nasıl öğreteceği ve hangi metotları uygulamaları gerektiği hususunda eğitim verilirken konuyla ilgili birçok soru ve problem Psikolog Kandaz tarafından samimiyetle cevaplanarak ebeveynler bilgilendirildi.


Ekim ayı süresince devam edecek olan seminerler, ilçenin birçok noktasındaki bilgi evlerinde ailelere verilecek. Etkinlikten memnun ve faydalanmış bir şekilde çıkan ebeveynler, böylesine güzel ve önemli bir hizmeti ayaklarına kadar getiren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e sonsuz teşekkürlerini ilettiler.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KOCAELİ HAVA DURUMU
29
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  35°C
Reklamı Geç