Şehidin adı parkta yaşayacak

Geçtiğimiz Aralık ayında Kayseri’de çarşı iznine giderken bindikleri halk otobüsüne terör örgütünce bombalı saldırı sonucu şehit olan Onbaşı Abdulsamet Özen’in adı İzmit’te bir parkta yaşayacak.

Şehidin adı parkta yaşayacak

05 Ekim 2017 17:50


İzmit Belediyesi tarafından Şirintepe Mahallesi Önder Sokak’ta yaptırılan parka şehit Abdulsamet Özen’in adı verildi. Parkın açılışı için düzenlenen törene Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, şehidin babası Hüseyin, annesi Hayriye Özen, belediye meclis üyeleri, AK Parti ilçe yöneticisi Ahmet Çelik, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Kasaplar Odası Başkanı Rasim Özkul, mahalle muhtarları, okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Önder Sokakta yapılan ve içerisinde mesire alanı, çocuk oyun alanı, spor alanı ve oturma alanları bulunan parkın açılışında konuşan Başkan Doğan, “Bu vatan, bayrak, değerlerimiz uğruna şehit olanlarımızı minnetle ve rahmetle anıyoruz. Şehitlerimizi hiç unutmayacağız. Onlara layık olmak için daha çok çalışıp, daha güzel işler yapıp, birlik beraberliğimizi daha sağlam tutacağız. O evlatları yetiştiren ana babalara da teşekkür ederiz. Böylesine yüksek mertebeye her ana baba ulaşamaz. Şehit anasının, şehit babasının başımızın üstünde yeri var. Bugün adını verdiğimiz şehidimiz Abdulsamet’in doktoruydum. Onun için benim için ayrı bir değeri var. Allah yurt içinde yurt dışında vatan için savaşanlarımızın yar ve yardımcısı olsun. Bu parka bir şehidimizin adını vererek onun bir anlamda unutulmaması için vefa borcumuzu yerine getirdik. Belediye başkanı olarak sürekli mahalleri dolaşıyor eksikleri tespit ediyoruz” şeklinde konuştu.


Parka adı verilen şehidin anne babası da Başkan Doğan’a teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından parkın açılışı yapıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KOCAELİ HAVA DURUMU
29
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  35°C
Reklamı Geç