Beyşehir Belediyesi’nden vatandaşlara aşure ikramı

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi tarafından Muharrem Ayı münasebetiyle kent merkezinde yaklaşık 3 bin kişiye aşure dağıtıldı.

Beyşehir Belediyesi’nden vatandaşlara aşure ikramı

06 Ekim 2017 15:26


Beyşehir Belediyesi, ilçe merkezinde tarihi Eşrefoğlu Camisi ile Merkez Çarşı Camisi’nde Cuma namazı çıkışında vatandaşlara aşure ikramında bulundu.


Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Muharrem Ayının paylaşma, dayanışma ve muhabbet ayı olduğunu belirterek, “Aşure zengin besin içeriği ile birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli bir tatlıdır. Ben biraz da kendimize benzetiyorum. Aşure bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini hatırlatıyor. Bu günlerin anlamı bu yüzden çok önemli ve değerlidir. Bu manada, ilçemizde Cuma namazı çıkışında camilerimizde yaklaşık 3 bin vatandaşımıza aşure ikramında bulunarak, paylaşmaya, hoşgörüye, birlik ve beraberliğe dikkat çekmek istedik” dedi.


Başkan Özaltun, bu tür özel ve manevi günlerin insanları birbirine yaklaştırdığını, gönüllerde sevgi ve merhamet duygusunu artırdığını, birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirdiğini de ifade ederken, “Bu vesileyle tüm halkımızın aşure gününü kutluyorum” diye konuştu.


Aşure dağıtımı esnasında vatandaşlar da Beyşehir Belediyesi’ne ikramlarından ötürü teşekkür etti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KONYA HAVA DURUMU
34
°
C
Az Bulutlu
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  34°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  33°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  33°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  31°C
Reklamı Geç