Beyşehir Belediyesi’nden yeni kültür hizmeti

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi, ilçenin tanıtımına yönelik kültür hizmeti yayınlarına yenilerini ekliyor.Beyşehir Belediyesi’nin Mevlana Kalkınma…

Beyşehir Belediyesi’nden yeni kültür hizmeti

30 Kasım 2016 14:10

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi, ilçenin tanıtımına yönelik kültür hizmeti yayınlarına yenilerini ekliyor.
Beyşehir Belediyesi’nin Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından da desteklenen “Beyşehir, turizmle canlanıyor” projesi kapsamında hazırlanan 96 sayfadan oluşan “Tarih ve Kültür Mirası Beyşehir” isimli kitap ve tanıtım katalogunda Beyşehir’i her yönüyle tanıtan fotoğraf, görsel ve bilgilere yer veriliyor. İlçenin bulunduğu konum, iklim yapısının yanı sıra tarihi Eşrefoğlu Camisi, Eşrefoğlu Hamamı, bedesten, İsmail Ağa Medresesi, Demirli Mescid, eski hükümet konağı, kale kapısı, Taşköprü, Kubadabad Sarayı, Kızkalesi ve adası, Bayındır Camisi, Bada Köprüsü, Eflatunpınar Hitit Anıtı, Fasıllar Anıtları, Herakles Lahti, Beyşehir Gölü ve adaları, Beyşehir’de günbatımı, Karagöl, Karaburun Plajı, Leylekler Vadisi gibi tarihi ve doğal güzelliklere anılan kitapta yer veriliyor. Bunların yanı sıra, Derebucak mağaraları, yörenin endemik bitkisi ve canlıları, Beyşehir ekonomisi, balıkçılık faaliyetleri, avcılık, dağcılık, bisiklet ve foto safarisi, doğa yürüyüşü, kuş gözlemciliği, off-road, yamaç paraşütü, göl turizmi ve teknecilik, su sporları, Beyşehir mutfağı, lezzet duraklarının yanı sıra Beyşehir’deki konaklama merkezleri de kitapta ayrıntılı olarak anlatılıyor.
Belediye Başkanı Murat Özaltun yaptığı açıklamada, Beyşehir Belediyesi’nin kültür hizmetleri kapsamında hazırlanan yeni kitap ve katalog çalışmasının tamamlandığını söyledi. Beyşehir Belediyesi olarak ilçeyi başta doğal güzellikleri, kültürel ve tarihi potansiyeli olmak üzere her yönüyle tanıtabilmek için çalışmalara hız verdiklerini belirten Özaltun, yeni kültür hizmetinin Beyşehir’in tanıtımına önemli katkılar sunacağını umduklarını kaydetti.
Kitabın ön sözünde, tarih, kültür ve eşsiz doğal güzelliklerin iç içe yaşandığı Beyşehir’in, bu özelliklerini günümüze kadar devam ettirebilmiş dünyanın sayılı şehirlerinden birisi olduğunu vurguladıklarını belirten Özaltun, 8 bin yıllık geçmişindeki birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ilçenin, köklü geçmişinden miras kalan tarihi yapılarıyla, muhteşem doğal güzellikleriyle ve zengin kültürüyle ayrıcalıklı bir yere sahip olduğunu anlattıklarını söyledi. Özaltun, Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat’ın Beyşehir için söylediği; ‘Cennet ya burasıdır, ya da buranın altındadır’ sözüne vurgu yaparak Anadolu’nun ortasında saklı kalmış bir cennet olan Beyşehir’in eşsiz güzelliklerine tanıklık etmeyi ve her köşesinde yaşamın gerçek güzelliklerini keşfetmeyi isteyenleri söz konusu kitap aracılığıyla saklı cennet Beyşehir’e davet ettiklerini de sözlerine ekledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KONYA HAVA DURUMU
18
°
C
Hafis Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  Hafis Sağnak Yağışlı
  18°C
 • Cuma
  Sağnak Yağışlı
  15°C
 • Cumartesi
  Hafis Sağnak Yağışlı
  15°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  17°C
KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
 • 2 RECEB 1438
 • 30 Mart 2017
 • Perşembe
 • İmsak :04:53
 • Güneş :06:31
 • Öğle :13:05
 • İkindi :16:38
 • Akşam :19:18
 • Yatsı :20:46
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.