Beyşehir Gölü’nde bir teknenin alabora olduğu ihbarı ekipleri harekete geçirdi

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, göl kıyısındaki açıklarda bir botun alabora olarak battığı yönünde yapılan bir ihbar polis, jandarma, belediye, zabıta, itfaiye ve sağlık ekiplerini alarma geçirdi.

Beyşehir Gölü’nde bir teknenin alabora olduğu ihbarı ekipleri harekete geçirdi

02 Ekim 2017 09:30


Edinilen bilgiye göre, Vuslat Parkı kıyısındaki Beyşehir Gölü kıyısında bulunan bazı kişiler, kıyıya yaklaşık 500 metre mesafede açıklarda hızla ilerleyen bir botun dalgalar arasında batarak gözlerden kaybolduğu ihbarında bulundu. İhbar üzerine harekete geçen zabıta, polis, jandarma, 112 Acil Sağlık ve itfaiye ekipleri kıyıya geldi. Görgü tanığı kadın ve kızlardan olayla ve battığı iddia edilen bot ya da tekneyle ilgili bilgi almaya çalışan ekipler, kıyıdan yaklaşık 500 metre mesafede sağanak yağış altında dalgalar arasında hızla ilerleyen, üzerinde bir kişi olan bot veya beyaz bir teknenin alabora olarak battığı, ardından gözlerden kaybolduğu bilgisini aldı.


Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, kıyıya gelerek görgü tanıklarından ve ekiplerden konuyla ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Kıyıda çalışma başlatmak üzere tekneler hazır bekletilirken, Konya’dan talep edilen dalgıç ekiplerinin gelmesi için beklenmeye başlandı. Bu arada, şiddetli yağış ve fırtınaya rağmen göle açılan ve açıklardan av dönüşü kıyıya gelen balıkçılar, alabora olan ya da batan bir teknenin olmadığı yönünde ekiplere bilgi verdi. Güvenlik güçlerine herhangi bir kayıp başvurusu ya da ihbarı da olmadığı öğrenilirken, bir süre sonra kıyıya yanaşan bir beyaz teknenin, ihbar edilen tekne olup olmadığı yönünde ekipler araştırma başlattı. Dalgalar arasında ilerlerken gözden kaybolan ve battığı sanılan beyaz teknenin, bir süre sonra kıyıya dönen ve görgü tanıkları tarafından alabora olduğu ihbar edilen tekne olduğu daha sonra anlaşılınca, herkes rahat bir nefes alındı. Bölgeye sevk edilen tüm ekipler daha sonra sahilden ayrıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KONYA HAVA DURUMU
13
°
C
Çok Bulutlu
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  13°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  12°C
 • Pazar
  Yağmurlu
  12°C
 • Pazartesi
  Hafif Yağmurlu
  10°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç