Beyşehir’de Muhtarlar Günü kutlaması

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.Törene, Beyşehir Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yalçın…

Beyşehir’de Muhtarlar Günü kutlaması

19 Ekim 2016 13:24

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.
Törene, Beyşehir Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yalçın Urlu, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Emniyet Müdür Vekili İbrahim Taşdemir, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Koçer, daire müdürleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Anıt Alanı’nda gerçekleştirilen törende Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Koçer tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulması sonrasında İstiklal Marşı okundu, saygı duruşunda bulunuldu. Dernek Başkanı Koçer, Muhtarlar Günü’nün bu yıl ikincisini kutlamak için düzenlenen törende buluştuklarını belirterek, "2. Mahmut dönemi 1829’dan bu zamana kadar 187 yılık geçmişi olan bu kutsal meslek, halkla devlet arasında bir köprü olmaya devam etmiştir" dedi. 19 Ekim’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlayan süreçte Muhtarlar Günü olarak belirlenerek demokrasinin temel taşları olan muhtarlara armağan edildiğini dile getiren Koçer, yeni Büyükşehir Belediyesi Yasasının yürürlüğe girmesinin ardından Beyşehir’de ilçenin 12 merkez ve 55 dış mahallesinde olmak üzere toplam 67 mahallesinde halkın talep ve beklentilerine cevap vermek için ilçe ve Büyükşehir Belediyesi ile ilgili kurumlarla sürekli istişare halinde olarak çözüm arayışı içerisinde olduklarını söyledi.
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da konuşmasında, muhtarların gününü kutladı. Konuşmasında, birlik ve beraberlik vurgusu yapan Özaltun, toplumun tüm kesimleri gibi muhtarlarla da işbirliği içerisinde istişare ederek memlekete hizmet etmeye devam ettiklerini söyledi. Her mesleğin ayrı bir önemi ve fonksiyonu olduğunu konuşmasında dile getiren Özaltun, “Muhtarlar da hizmet konusunda belediye, kurum ve halk arasında kaynağı bağlayıcılığı sağlayan kişilerdir. Dolayısıyla muhtarlar tıpkı belediye başkanı gibi, tıpkı bir milletvekili gibi halkın oyuyla seçilen insanlardır. Bu nedenle, halkın oyuyla seçilen insanların 7/24 çalışma mecburiyeti vardır. Cumhurbaşkanımız, başkomutanımız diyor ya biz vatandaşımızın halkımızın hizmetkarıyız diye dolayısıyla muhtarlar da, biz de halkımızın hizmetinizdeyiz ve onlara hizmetkar olmaya devam edeceğiz inşallah” diye konuştu.
Konuşmaların ardından ilçe protokolü, Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği’ne tebrik ziyaretinde bulundu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KONYA HAVA DURUMU
29
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  32°C
Reklamı Geç