Kalp krizinden geldi, mesanesinden tümör çıktı

Karaman’da kalp damarında tıkanıklık tespit edilince anjiyo olan 65 yaşındaki hastanın mesanesinde tespit edilen tümör de ameliyatla…

Kalp krizinden geldi, mesanesinden tümör çıktı

30 Kasım 2016 14:04

Karaman’da kalp damarında tıkanıklık tespit edilince anjiyo olan 65 yaşındaki hastanın mesanesinde tespit edilen tümör de ameliyatla temizlendi.
Karaman’da yaşayan emekli ve 5 çocuk babası Hasan Hüseyin Kuruoğlu, göğüs ağrısı şikayetiyle doktora başvurdu. Kalp krizi tanısıyla Konya Medova Hastanesine sevk edilen Kuruoğlu’nun kalbinde bir damarda tıkanıklık tespit edildi. Yaşlı adam hemen anjiyo olması için ameliyata alındı. Yapılan anjiyodan sonra idrar yollarında yoğun şekilde kanama meydana gelen yaşlı adamın üroloji bölümünde yapılan tetkiklerinde mesanesinde kötü huylu tümör olduğu da ortaya çıktı. Yeni anjiyo olduğu için ikinci bir ameliyat hayati tehlike taşımasına rağmen hastanın kan sulandırıcı ilaçları kesilmeden yapılan ikinci ameliyatla mesanesindeki tümör temizlendi.
Medova Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. İbrahim Buldu, hastanın kendilerine göğüs ağrısı ve kalp krizi ön tanısıyla geldiğini belirterek, “Yapılan anjiyografi incelemesinde kalbinde bir damarda tıkanıklık saptandı, bu tıkanıklık balon ve stentleme işlemiyle açılarak kalbindeki sıkıntı giderildi. Fakat daha sonrasında hastaya verilen pıhtılaşma önleyici kan sulandırıcı ilaçların etkisiyle daha önce de olan aralıklı idrar yollarındaki kanama şiddetlenerek arttı. Daha sonra hasta bize gönderildi. Yapılan incelemelerde idrar kesesinde tümör olduğu görüldü. Normal şartlarda kan sulandırıcı ilaçları kesip müdahale etmemiz gerekirken bunu yaparsak hastada yeniden hayati tehlike oluşturabileceği nedeniyle kan sulandırıcılarını kesmeksizin müdahale ettik. Bu şekilde idrar kesesindeki kötü huylu olduğunu düşündüğümüz kitlesel lezyonlar temizlendi” diye konuştu.
Mesane tümörü hakkında bilgi veren Op. Dr. Buldu, “Sigara içen kişilerde oldukça sık görülür. En büyük belirtisi de tekrarlayan ağrısız kanamalardır. Bu kanamalar kan sulandırıcı kullanmayan hastalarda kendiliğinden durmakta olup insanlar bunu önemsemeyebilir. Fakat bu tür kanamalar altında yatan ciddi hastalıkların belirtisi olabileceğinden muhakkak hekime başvurulması gereken bir şikayettir” ifadelerini kullandı.
Art arda iki farklı ameliyat olarak sağlığına kavuşan Hasan Hüseyin Kuruoğlu, geçtiğimiz perşembe günü sabah uyandığında kendisinde bir tuhaflık hissettiğini anlatarak, “Hemen özel bir hastaneye gittik. Kalp krizi geçirdiğim ortaya çıktı. Oradan beni buraya sevk ettiler. Hemen anjiyoya aldılar. Anjiyo olduktan sonra bir gün yoğun bakımda yattım. İdrar yolumda başka bir hastalığım vardı, onu erteleyip duruyordum. İdrardan yoğun şekilde kan çıkıyordu. Bunun üzerine üroloji bölümüne yatırdılar. Mesanemde tümör varmış, ameliyatla o da alındı” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KONYA HAVA DURUMU
19
°
C
 • Cumartesi
  19°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  17°C
 • Pazartesi
  Hafis Sağnak Yağışlı
  17°C
 • Salı
  Sağnak Yağışlı
  14°C
KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
 • 25 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 24 Mart 2017
 • Cuma
 • İmsak :05:03
 • Güneş :06:40
 • Öğle :13:07
 • İkindi :16:36
 • Akşam :19:13
 • Yatsı :20:40
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.