KOMEK ve ASEM’de yeni dönem başladı

Konya merkez ve ilçelerde faaliyet gösteren Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ve Aile Sanat ve Eğitim Merkezi (ASEM)’nde yeni dönem eğitimleri, 65 merkez ve kayıtlarını onaylatan 35 bin kursiyerle başladı.

KOMEK ve ASEM’de yeni dönem başladı

04 Ekim 2017 14:23


Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezi yoğun geçen kayıt döneminin ardından yeni döneme başladı. Konya merkez ile birlikte 24 ilçede eğitimlerini sürdüren, Konya’nın sanatına, kültürüne ve istihdamına katkı sağlayan KOMEK ve ASEM, bu zamana kadar 500 binden fazla kursiyere eğitim verdi. Her dönem 30 binden fazla kursiyerin eğitim gördüğü KOMEK ile ASEM’ler, her geçen gün güçlenerek büyüyor.İlçelerde yeni ASEM’ler eğitimlere başladı


Merkez ile birlikte daha önce ASEM olarak eğitimlere başlayan Akşehir, Ereğli ve Ilgın Şehir Konakları’nın ardından bu dönem ilk kez Karapınar, Bozkır, Çumra, Cihanbeyli, Güneysınır, Sarayönü, Seydişehir ve Tuzlukçu’da tamamlanan şehir konakları da eğitimlere başladı. Konya Meslek Edindirme Kursları ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri, Konya genelinde 65 eğitim merkezinde toplamda 310 farklı branş ve kayıtlarını onaylatan 35 bin kursiyerle yeni dönem eğitimlerine başladı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KONYA HAVA DURUMU
13
°
C
Hafif Yağmurlu
 • Çarşamba
  Hafif Yağmurlu
  13°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  15°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  15°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  15°C
Reklamı Geç