SEDEP “Yalnız Değilsiniz” etkinliği sürüyor

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında düzenlenen “Yalnız Değilsiniz” etkinliği kapsamında Eşrefoğlu İlkokulu öğrencileri, Ova Un…

SEDEP “Yalnız Değilsiniz” etkinliği sürüyor

30 Kasım 2016 14:36

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında düzenlenen “Yalnız Değilsiniz” etkinliği kapsamında Eşrefoğlu İlkokulu öğrencileri, Ova Un İlkokulu Geçici Öğrenci Eğitim Merkezi’nde eğitim alan Suriyeli öğrencileri ziyaret etti.
Öğrenciler arasındaki birlik, beraberlik duygusunun güçlendirilmesi, özel eğitim sınıfları, hastane sınıfları, köy okullarındaki öğrenciler ile huzurevindeki yaşlıların yalnız olmadıklarını hissetmeleri amaçlanan “Yalnız Değilsiniz” isimli etkinlik kapsamında Suriyeli öğrenciler de unutulmadı. Etkinlik kapsamında Eşrefoğlu İlkokulu öğrencileri, Ova Un İlkokulu Geçici Öğrenci Eğitim Merkezi’nde eğitim alan Suriyeli öğrencileri ziyaret etti. Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Kutlu, Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Ziya Yalçınkaya, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ve SEDEP Koordinatörleri, gerçekleşen bu anlamlı etkinlikte öğrencileri yalnız bırakmadılar. 40 dakika süren programda Eşrefoğlu İlkokulu öğrencileri ile Suriyeli öğrenciler birlikte boyama etkinliği gerçekleştirirken, öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı.
“Yalnız Değilsiniz” etkinliğinin, SEDEP de anlatılan değerlerin pratikte uygulandığı bir etkinlik olduğunu ifade eden Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Kutlu, “SEDEP kapsamında Eşrefoğlu İlkokulu’ndan gelen öğrencilerimiz, Geçici Öğrenci Eğitim Merkezi olan Ova Un İlkokulu’nda eğitim alan Suriyeli öğrencileri ziyaret ettiler. Yalnız Değilsiniz etkinliği kapsamında gerçekleştirilen ziyaret ile öğrencilerimiz, Suriyeli öğrencilerle kardeş olduklarını, onlara gönüllerini açtıklarını ifade ettiler. SEDEP değerlerinde anlatılan paylaşma, kardeşlik, sorumluluk gibi duyguların pratikte uygulandığı bir faaliyet gerçekleşti” dedi.
Gerçekleştirilen etkinliğin Suriyeli öğrenciler ile Türkiye’deki öğrenciler arasındaki kardeşlik duygusuna katkı sağlayacağını ifade eden Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Ziya Yalçınkaya, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak biz, Suriyeli kardeşlerimize kapılarımızı, gönüllerimizi açtık. Bu etkinlikle Suriyeli öğrencilerimizle, Eşrefoğlu İlkokulu öğrencileri bir araya geldiler. SEDEP kapsamında gönüllerimizi açtığımız kardeşlerimizle hem güzel bir etkinliğe hem de ülkemizde kardeşliğin gelişmesi noktasında önemli bir etkinliğe imza attık. Proje ortaklarımız Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile SEDEP Yürütme Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yalnız Değilsiniz etkinliği ile 1200 öğrenci toplamda 1600 öğrenciyi ziyaret ediyor diyen Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, “SEDEP kapsamında Eşrefoğlu İlkokulu öğrencilerimiz, Geçici Öğrenci Eğitim Merkezi olan Ova Un İlkokulu’nu ziyarete geldiler. Hem inancımızın bir gereği olarak hem de Türk misafirperverliğinin bir göstergesi olarak Suriyeli kardeşlerinin yalnız olmadıklarını, onların yanında olduklarını göstererek birlikte güzel etkinlikler gerçekleştirdiler” ifadelerini kullandı.
Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin de katılacağı “Yalnız Değilsiniz” adlı etkinliğe, Selçuklu ilçesindeki 35 okuldan yaklaşık 1200 gönüllü öğrenci iştirak ediyor. Huzurevlerinde bulunan yaşlıları, Özel Eğitim Sınıflarında eğitim gören öğrencileri ve merkeze uzak mahallelerde bulunan okulları ziyaret edecek öğrenciler, ben, sen, o demeden “Biz” diyebilme bilincini ve algısını geliştirmek, farklılıkları gözetmeden herkese saygı duyulması gerektiği konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlıyorlar.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KONYA HAVA DURUMU
19
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  19°C
 • Pazartesi
  Sağnak Yağışlı
  11°C
 • Salı
  Sağnak Yağışlı
  11°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  14°C
KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
 • 27 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 26 Mart 2017
 • Pazar
 • İmsak :05:00
 • Güneş :06:37
 • Öğle :13:06
 • İkindi :16:37
 • Akşam :19:15
 • Yatsı :20:42
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.