Suriyeli öğrenciler Beyşehir Belediyesi’ni ziyaret etti

Suriyeli öğrenciler Beyşehir Belediyesi’ni ziyaret etti

02 Aralık 2016 10:26

Konya’nın Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Beytepe Mahallesi’ndeki Ali Akkanat İlkokulu’nda oluşturulan Yabancılar Geçici Eğitim Merkezi’nde eğitim gören ve Türkçe öğrenen Suriyeli bir grup öğrenci, Beyşehir Belediyesi’nde Başkan Murat Özaltun’u ziyaret etti.
Beyşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Parlakkaya, kendisine eşlik eden Ali Akkanat İlkokulu Müdürü Hakkı Şanal, Yabancılar Geçici Eğitim Merkezi Koordinatörü Veysi Genel ile Suriyeli öğretmen ve öğrencilerden oluşan bir heyet halinde Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’u makamında ziyaret etti. Ziyarette, geçici eğitim merkezinde Türkçe öğrenen Suriyeli çocuklara verilen eğitim çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Parlakkaya, yaşları 9 ile 16 arasında değişen 90 Suriyeli öğrenciye eğitim verildiğini anlattı. Bu çocukların tamamının okuma yazma ve Türkçe eğitimi aldığını dile getiren Parlakkaya, burada aldıkları eğitimin ardından gelecek yıl ikamet ettikleri mahallelerdeki okullara devam edeceği bilgisini verdi. Aldıkları bu eğitimler sayesinde Suriyeli çocukların karşılaştıkları uyum sorununu zaman içerisinde daha kolay atlatacağını ifade eden Parlakkaya, bunlardan bazılarının ise ailelerinin okula uzak mahallelerde ikamet etmelerinden dolayı ulaşım zorluğu yaşadıklarına dikkat çekti. Kış mevsiminin gelmesinden dolayı Dalyan, Bahçelievler ve İçerişehir mahallesi gibi yerlerden geçici eğitim merkezinin bulunduğu okula gelen öğrencilerin yaşadıkları ulaşım sorununun daha da artacağına vurgu yapan Parlakkaya, Beyşehir Belediyesi’nden bu konuda servis katkısı beklediklerini söyledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Özaltun da, Suriyeli çocukların Beyşehir’deki geçici eğitim merkezinde Türkçe öğrenerek eğitim almasını çok önemsediklerini ve bunun bölge için sunacağı katkılara dikkat çekerek, Beyşehir Belediyesi olarak servis konusunda yaşanan soruna destek ve katkı sağlamaya çalışacaklarını belirtti.
Ziyaretin sonunda Suriyeli öğrenciler, Allah’ın 99 isminin yer aldığı yaptıkları bir resim çalışmasını Başkan Özaltun’a hediye etti. Ziyaret, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KONYA HAVA DURUMU
13
°
C
 • Cuma
  13°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  12°C
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  12°C
 • Pazartesi
  Hafif Yağmurlu
  11°C
KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
 • 27 CEMÂZİL-EVVEL 1438
 • 24 Şubat 2017
 • Cuma
 • İmsak :05:45
 • Güneş :07:21
 • Öğle :13:14
 • İkindi :16:22
 • Akşam :18:46
 • Yatsı :20:12
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com