Tepekent’te Ticaret Merkezi’nin yapımı sürüyor

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından Tepekent Mahallesine kazandırılacak olan Tepekent Ticaret Merkezi’nin yapımı sürüyor.

Tepekent’te Ticaret Merkezi’nin yapımı sürüyor

04 Ekim 2017 12:23


Selçuklu Belediyesi, merkeze kazandırdığı projelerle şehrin prestijine katkı sunarken merkeze yeni bağlanan mahallelere de ihtiyaçlar doğrultunda hizmetler kazandırmaya devam ediyor. Yeni Büyükşehir Yasası ile Selçuklu’ya bağlanan Tepekent Mahallesinin sosyal ve ekonomik hayatına katkı sağlaması amacıyla yapımına başlanan Tepekent Ticaret Merkezi’nin yapımı sürüyor. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, çalışmaların devam ettiği merkezde incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.


Selçuklu’nun 622 bin nüfusuyla Türkiye’nin en büyük 16. ilçesi olduğunu ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,"Sadece merkez alanlarımızda değil Yeni Büyükşehir Yasası ile bize bağlanan belde ve mahallelerimizde yoğun bir şekilde çalışıyor, hizmet ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. Çalışmalar kapsamında bir meydan düzenlemesi yapıyor, bu alanda yer alan eski dükkanları yıkıyor yerine yeni ticari alanlar, yeni belediye binası ve hizmet kurslarının yer alacağı bir bina inşa ediyoruz. Çalışmalar tamamlandığında Tepekent’in merkezi Selçuklu’ya yakışır bir alana dönüşmüş olacak" dedi."Yatırımlarımızla dış mahalleleri Selçuklu standardına yükseltiyoruz"


Tepekent Ticaret Merkezi’nin 2000 metrekare alanda 1 milyon 800 bin TL’ye mal olacak bir yatırım olduğunu ifade eden Başkan Altay, "Binamız için müteahhidimiz yoğun bir çalışma yapıyor. Şu anda işin yüzde 60’ı bitmiş durumda ve 2 ay içerisinde tamamlanmış olacak. Böylece Tepekent’in merkezinde meydanı, dükkanları ve belediye binası ile birlikte yeni bir merkez inşa etmiş olacağız. Amacımız tüm Selçuklu’yu standart bir alana dönüştürebilmek. Özellikle yeni bağlanan köylerimiz ve mahallelerimizi Selçuklu standartlarına yükseltmek için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Tepekent meydan düzenlemesi, ticari dükkanlar ve sosyal tesisin Tepekentimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.


Tepekent Ticaret Merkezi’ndeki incelemelerin ardından Tepekent sakinleriyle de bir araya gelen Başkan Altay, sürdürülen belediye çalışmaları hakkında vatandaşlara bilgi verdi, gelen istek ve önerileri dinledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KONYA HAVA DURUMU
30
°
C
Az Bulutlu
 • Pazar
  Az Bulutlu
  30°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  32°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  32°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  33°C
Reklamı Geç