İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Akkent Mahallesi'ni Cami ve Kur'an Kursu

Kütahya Merkez Akkent (TOKİ) Mahallesinde hizmete sunulacak olan Mahmut Sami Ramazanoğlu Cami ve Kur’an Kursunun temeli törenle atıldı.

Kütahya Merkez Akkent (TOKİ) Mahallesinde hizmete sunulacak olan Mahmut Sami Ramazanoğlu Cami ve Kur'an Kursunun temeli törenle atıldı.


2 bin 500 kişi kapasiteli caminin proje bedelinin 6 milyon TL olduğunu dile getiren Mahmut Sami Ramazanoğlu Cami ve Kur'an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Hasan Yıldız, yardım ve destek beklediklerini kaydetti.


Yıldız, “Yapılmakta olan camimizin bünyesinde Kur'an Kursu ve çok amaçlı salon olacaktır. Camimiz Kütahya'nın en büyük camilerinden biri olarak projelendirilmiş olup bin 560 m2 alana oturmaktadır ve yaklaşık olarak 2 bin 500 kişi aynı anda ibadet edebilecektir. Camimizin bugünkü proje bedeli yaklaşık 6 milyon TL'dir. Kur'an kursumuzu en kısa zamanda bitirerek halkımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz” dedi.


Kütahya il genelinde 1224 cami ile hizmet verdiklerinden söz eden Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, “İlimiz merkezinde, köyleriyle beraber 307 camimizde hizmet vermeye devam ediyoruz. İl genelinde müftülüğümüze bağlı bin 224 tane camimiz var. İnşaatı devam eden 20 camimiz var. Kütahya'mız hamdolsun ibadet mekanlarına, kurslarına sahip çıkan, geleneğine bağlı, birbirine kenetlenmiş müstesna şehirlerimizden bir tanesi. Bu mabetler etrafında yükselen binalara rahat nefes aldıracak, onların adeta manevi bunalıma girmelerine engel olacak, nefes almalarını sağlayacak müstesna yerlerdir. Camilerimiz sadece ibadet mekanları değildir. Camilerimiz ibadet mekanı olduğu kadar aynı zamanda birlik ve beraberlik, kardeşlik mekanıdır. İnşallah birlik ve beraberliği tesis edeceğimiz camilerimizi şehrimize kazandırırız. Cenab-ı Hak, camilerimizin inşasına destek verdiğimiz gibi imarına da, onun fonksiyonlarına uygun bir şekilde hizmet vermesini sağlama noktasında da bizleri muvaffak eylesin” diye konuştu.


Kütahya Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Milletimizi millet, vatanımızı vatan yapan değerlerden bir tanesi olan camilerimizdir. Camimize bir Allah dostunun, gönül insanının isminin verilmesi de güzel bir olay. Camimiz inşallah en kısa sürede tamamlanır, hayırlısıyla hizmete girer ve çok güzel cemaati olur.”


Mahmut Sami Ramazanoğlu Cami ve Kur'an Kursu'nda emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ahmet Hamdi Nayir halkın camilere sahip çıkma ve eksiklerini tamamlamada bir yarış içerisinde olduğunu söyledi.


Konuşmaların ardından İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar'ın yapmış olduğu dua ile caminin temeli atıldı. (EFE)

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.